Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesCzy hotelarstwo to opłacalny biznes? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Czy hotelarstwo to opłacalny biznes?

Czy hotelarstwo to opłacalny biznes?

Na rynku można wyróżnić kilka branż, które zdecydowanie zawsze będą mogły liczyć na klientów. Są to chociażby branża ślubna czy zdrowotna - zawsze bowiem ludzie będą brać śluby i korzystać z zabiegów zdrowotnych. W podobnej pozycji znajduje się hotelarstwo - trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby nagle znikło zapotrzebowanie na noclegi poza domem. 


własny hotel

Założenie własnego hotelu - hotel Jarosław, wydaje się więc dobrym posunięciem, jednak jest dużo kwestii, które należy wziąć pod uwagę, zanim uruchomi się firmę. Ich zignorowanie sprawi, że zamiast dochodowego biznesu entuzjastyczny inwestor spotka się z dużą i kosztowną porażką. Podstawą każdego biznesu jest oczywiście dobrze przygotowany biznesplan, w którym pod uwagę zostaną wzięte wszystkie ważne kwestie, takie jak koszty zakupu obiektu, spłaty kredytu czy wyposażenia. Dobrze jest też określić strategię marketingową oraz rachunek zysków i strat. Należy też pamiętać, że na początek nie należy ustawiać sobie wysokiej poprzeczki i tworzyć luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu. Warto zacząć od opcji ekonomicznej - nie wymagają one dużych nakładów finansowych na starcie, a dość szybko zainwestowane pieniądze się zwracają. Podróżni bowiem zazwyczaj poszukują wygodnego i schludnego miejsca do odpoczynku w dobrej cenie, a nie ekskluzywnego apartamentu.

lokalizacja

Inne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, to lokalizacja pensjonatu, konkurencja na rynku, grupa docelowa oraz ilość dodatkowych usług. Wszystkie te kwestie są ze sobą mocno powiązane. Zlokalizowany blisko atrakcji przyrodniczych hotel stanie się wspaniałym miejscem do wypoczynku, natomiast wyposażony w salę bankietową - do organizacji wesel i przyjęć okolicznościowych. Natomiast lokal przy węźle komunikacyjnym i z wieloma miejscami noclegowymi może liczyć na stałych klientów wśród pracowników wyjeżdżających na delegacje. Własny hotel jest więc pomysłem na biznes, który na pewno ma przed sobą przyszłość, a przy odpowiednim podejściu i dopasowaniu się do lokalnych warunków może odnieść duży sukces.

Dodaj komentarz

Jagoda
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Lokalizacja hotelu odgrywa bardzo ważną rolę, szczególnie gdy hotel jest zlokalizowany blisko zabytków lub miejsc, które chcemy odwiedzić.

~Benia
Dodano:
0
0

Oczywiście że hotelarstwo to opłacalny biznes,ale wcale to nie jest takie łatwe bo na rynku jest duża konkurencja.Bez biznesplanu interes nie wyjdzie.

Bartek
Dodano:
0
0

Wybór dobrej lokalizacji i dobrego wyposażenia i rozsądnej cenie i hotel na pewno przyniesie zyski.

~Tosia
Dodano:
0
0

Kluczowe jest zbadanie otoczenia i zastanowienie się do jakiej grupy docelowej ma być skierowana oferta hotelu. Tylko w ten sposób jest możliwe, że inwestycja przyniesie spodziewane korzyści.

~Grzegorz
Dodano:
0
0

Najważniejsze w takich planach jest biznesplan, aby wszystko dobrze zaplanować, kierując się wyborem lokalizacji, powinniśmy zrucić uwagę czy w pobliżu są jakieś atrakcje turystyczne czy sale bankietowe, hotel stanie się wspaniałym miejscem do wypoczynku. Dobrze też zaplanować reklamę hotelu, w gazecie czy w telewizji.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Dzisiaj już chyba nie da się obejść bez takich działań,...
Przydatne informacje
W zawodzie księgowej ważna jest dokładność i przede...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...