Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesCzym są nieruchomości komercyjne i skąd wziąć fundusze na ich zakup? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Czym są nieruchomości komercyjne i skąd wziąć fundusze na ich zakup?

Czym są nieruchomości komercyjne i skąd wziąć fundusze na ich zakup?

Pod terminem nieruchomości komercyjnej znajdują się budynki oraz lokale, które są przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Jak wskazuje sama nazwa, nieruchomość komercyjna to taka, która będzie przynosiła dochód, czyli jej głównym zadaniem jest generowanie zysku. Nieruchomości komercyjne nie tylko są kupowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale są ważnymi inwestycjami, które w późniejszym terminie będą wynajmowane innym przedsiębiorcom.


Nieruchomość komercyjna, czyli jaka?

Nieruchomości komercyjne można określić jako jedne z najczęściej sprzedawanych rodzajów nieruchomości, oczywiście zaraz po nieruchomościach mieszkalnych, a także działkach budowlanych. Jakie budynki i lokale najczęściej wchodzą w oferty związane z nieruchomościami komercyjnymi? Na sprzedaż zazwyczaj wystawiane są lokale usługowe i użytkowe, biura, hale produkcyjne i magazynowe, a nawet całe budynki firmowe czy hotele, galerie handlowe, ale także działki inwestycyjne pod działalność. Istnieje jedno kryterium, które pozwala stwierdzić, że zakupiona nieruchomość jest nieruchomością komercyjną, a więc została ona nabyta w celu prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub w celu czerpania zysków związanych z wynajmem zakupionej nieruchomości.

Pożyczka na zakup nieruchomości

Jeżeli potrzebujesz środków pieniężnych na rozwój swojej firmy, koniecznie skorzystać z pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm realizowanej przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju https://www.pfr-podkarpackie.pl/pozyczki/pozyczka-hipoteczna.html . PFR oferuje pożyczkę hipoteczną od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych, której spłata możliwa jest do dnia 24 września 2030 roku (włącznie). Pożyczka dla firmy może zostać udzielona wyłącznie jeżeli wkład własny firmy wynosi 10% kosztów całej inwestycji, czyli kosztu zakupu nieruchomości komercyjnej. Kto może dostać pożyczkę od PFR? Przedsiębiorcy z sektora mikro-, mali oraz średni, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą firmy lub z oddziałem firmy.

Dodaj komentarz

Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze, że Podkarpacki Fundusz Rozwoju wspomaga rozwój firmy

Gabi
Dodano:
0
0

Podkarpacki Fundusz Rozwoju oferuje korzystne warunki pożyczki dla przedsiębiorstw.

Pola
Dodano:
0
0

Pożyczką będzie świetnym rozwiązaniem na zakup nieruchomości.

Natalia
Dodano:
0
0

Teraz już wiem co to są nieruchomości komercyjne.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Piękny kraj
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Takie rozwiązanie jest bardzo dobre
Planowałam ostatnio wyjazd gdzieś w góry i właśnie...