Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesFormy wsparcia i pomocy dla przedsiębiorców w sytuacji kryzysowej Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Formy wsparcia i pomocy dla przedsiębiorców w sytuacji kryzysowej

Formy wsparcia i pomocy dla przedsiębiorców w sytuacji kryzysowej

Ostatnie tygodnie to bardzo trudny czas dla wszystkich. Skutki pandemii koronawirusa odczuwa nie tylko ogół społeczeństwa, ale również cały sektor gospodarczy i polscy przedsiębiorcy. Zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie nie dało się przewidzieć. Właściciele wielu firm nie przypuszczali, że będą musieli wstrzymać swoją działalność z dnia na dzień i martwić się to, co przyniesie jutro.
Niestety nie wiadomo kiedy wycofane zostaną wszystkie dotychczasowe obostrzenia, a nawet gdy do tego dojdzie, to przewiduje się spadek konsumpcji, przestoje w produkcji i problemy transportowe. W tej kryzysowej sytuacji warto poszukać wsparcia, które proponowane jest przedsiębiorcom.


Jak ratować własną firmę?

Największy problem mają przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na formie stacjonarnej. Część z nich, na przykład lokale gastronomiczne, hotele, czy salony urody pozostają zamknięte do odwołania. Dodatkowo nie mogą one przenieść swojej działalności do sieci, ponieważ wymagają bezpośredniego kontaktu z klientem.
Inne firmy natomiast muszą borykać się z trudną sytuacją spowodowaną brakiem popytu na ich usługi - mowa między innymi o branży weselnej i fotograficznej. Znaczny spadek obrotów powoduje u wielu z nich problemy ze spłatą zadłużenia, wypłatą wynagrodzeń dla pracowników czy pokryciem kosztów działalności, co powoduje, że biznes zmierza ku upadłości. Z uwagi na fakt, że taka sytuacja dotyczy ogromnej liczby przedsiębiorstw, wpływa niekorzystnie na całą krajową gospodarkę. Rząd zastosował więc propozycję rozwiązań, które mają pozwolić przetrwać firmom kryzys.

Z jakich form wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy?

W kontekście rozwiązań finansowych i prawnych dla przedsiębiorców, najwięcej mówi się w ostatnich tygodniach o tarczy antykryzysowej. To ustawa, która ma pozwolić firmom zachować płynność finansową i zapobiec ich upadłości. Uchwalona została końcem marca i jest ciągle nowelizowana w celu objęcia ochroną większą liczbę przedsiębiorstw, które potrzebuj pomocy. Nowe projekty ustawy oraz regulacje zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego kancelarie prawne opracowują dokumenty zawierające zestawienie najważniejszych rozwiązań, aby ułatwić przedsiębiorcom zapoznanie się z tematem.

Dodaj komentarz

Ludwik
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze, że istnieje jakaś możliwość pomocy w tej trudnej sytuacji.

Darek
Dodano:
0
0

Dobrze by było, gdyby tarcza antykryzysowa została dokładnie wytłumaczona bo prosty człowiek ma problem z jej zrozumieniem.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi wujek-dobra-rada.pl Administrator! my name’s Eric and I...
Medycyna estetyczna nabiera szybko popularność w...
Interesujący temat artykułu
W ofercie jest coraz więcej różnych zabiegów
Kluczowe jest zbadanie otoczenia i zastanowienie się do...
Prawidłowe oznaczenia są bardzo ważne
Odpowiedni strój na salę sądową jest bardzo ważny.
Dobrze wiedzieć jak należy postępować w razie wypadku....