Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesJak powinien ubrać się do sądu mężczyzna? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak powinien ubrać się do sądu mężczyzna?

Jak powinien ubrać się do sądu mężczyzna?

Pytanie "jak ubrać się do sądu?" bardzo często pojawia się u osób, które po raz pierwszy wybierają się na rozprawę w charakterze świadka, osoby oskarżającej lub oskarżonego. Dla wielu osób odpowiednie ubranie się do sądu jest niemałym problemem, chociaż z pozoru wydaje się to całkiem błahy temat. Sąd jest instytucją poważną, która wymaga od osób wkraczających w progi budynku lub na salę rozpraw licowania się z tym stwierdzeniem. Do sądu warto wybrać strój formalny, a więc klasyczny w bezpiecznej i dość stonowanej kolorystyce (biel, granat, czerń, beż, szarości), która sprawdzi się zawsze i wszędzie. Formalny strój pozwoli skupić się sądowi na treściach, które przedstawiamy, a nie na naszych wyborach modowych.


Bez przesadnej elegancji

Niezwykle uniwersalnym wyborem w przypadku mężczyzny wybierającego się do sądu będzie garnitur, jednakże również w tym przypadku należy zrezygnować z przesadnej elegancji. Do garnituru nie warto wybierać krzykliwych poszetek lub krawatów. Stonowana koszula i prosty garnitur okażą się idealną kombinacją. Jeżeli nie chcesz ubierać się do sądu w garnitur, możesz założyć marynarkę, pod którą jednak nie zakładaj t-shirtu, lecz wyprasowaną białą koszulę, która będzie włożona w spodnie. Jeżeli na zewnątrz jest nieco chłodniej na koszulę, możesz ubrać sweter. W sądzie nie powinieneś pokazywać się jednak w koszuli wyciągniętej ze spodni, w bluzie dresowej lub t-shircie. Jeżeli konieczne chcesz zrezygnować z materiałowych spodni, możesz ubrać się w ciemniejsze jeansy, jednakże w połączeniu z marynarką.

Pamiętaj, że jak Cię widzą, tak Cię piszą

Sam ubiór nie gwarantuje, że wygrasz lub przegrasz sprawę, jednakże ma on ogromny wpływ na budowie naszego wizerunku. Zazwyczaj osoba, która prezentuje się formalnie, a zarazem schludnie wzbudza w sędziach zaufanie, ponieważ szanuje godność i powagę sądu. Atutem naszego wyglądu w sądzie będzie umiar i elegancja, dlatego warto wystrzegać się modnych rozwiązań, np. przetartych jeansów czy t-shirtów w jaskrawych i wielobarwnych kolorach.

Dodaj komentarz

Nikola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Odpowiedni strój na salę sądową jest bardzo ważny.

~kaka
Dodano:
0
0

wygląd a tym bardziej w sądzie jest bardzo ważny


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Każda inwestycja ma swoje ryzyko. Jeżeli jednak dobrze...
Interesujące. Muszę przyznać, że nie wiedziałam tego...
Interesuje mnie zawód radcy prawnego i chce dowiedzieć się...
Bardzo ciekawe