Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesNa co zwrócić uwagę przy rezerwacji sali konferencyjnej? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Na co zwrócić uwagę przy rezerwacji sali konferencyjnej?

Na co zwrócić uwagę przy rezerwacji sali konferencyjnej?

Konferencje i szkolenia to wydarzenia, które są ważne dla rozwoju pracowników każdej branży. Warto je regularnie organizować, aby zapewnić pracownikom dostęp do nowinek branżowych, oraz aby zwiększać ich kompetencje zawodowe. Jednak aby szkolenie czy konferencja mogły się odbyć, potrzebna jest odpowiednio wyposażona sala (sale konferencyjne Jarosław) w miejscu, które zapewnia kompleksową obsługę podczas takiego wydarzenia. Jakie elementy koniecznie muszą się znaleźć w sali konferencyjnej? 


Czym kierować się przy wyborze tego typu miejsca?

Decydując się na lokalizację, w której zorganizujesz szkolenie/konferencję, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jeśli to lokal poza miastem (baza szkoleniowa Rzeszów i okolice), upewnij się, że wszyscy uczestnicy będą mieli łatwy dojazd. To ważne, zwłaszcza w przypadku konferencji, w których biorą udział osoby z różnych krajów. Zadbaj, by wybrana sala znajdowała się w niewielkiej odległości od np. lotniska lub autostrady, oraz by uczestnicy mieli możliwość przenocowania w obiekcie.
Co do samej sali, warto uprzednio rozeznać się w kilku ważnych kwestiach. Najważniejszą jest wyposażenie sali. W konferencjach i szkoleniach bierze udział zwykle od kilkunastu do nawet kilkuset uczestników, dlatego istotnym jest, by sala była odpowiednio duża i posiadała własną klimatyzację. Wygodne krzesła i stoły to kolejny element, który powinien znaleźć się w sali szkoleniowej. Aby konferencja miała sens, niezbędne jest odpowiednie nagłośnienie i sprzęty elektroniczne. Sprawdź, czy w wyposażeniu sali znajdują się mikrofony (najlepiej bezprzewodowe), projektory, ekrany praz sprzęt do odtwarzania audio/video. W przypadku mniejszych spotkań, przydadzą się np. tablice flipchart oraz przybory biurowe.

nie zapomnij o cateringu

Każde szkolenie czy konferencja podzielone są na krótkie panele, pomiędzy którymi odbywają się przerwy. Dlatego warto zadbać, by w sali konferencyjnej znajdował się odrębny stół z cateringiem, ekspresem do kawy czy herbatą. Jeśli planujesz całodniowe lub dwudniowe wydarzenie, należy zapewnić uczestnikom ciepłe posiłki oraz nocleg. Robiąc rozeznanie warto także sprawdzić, czy obiekt daje możliwość organizacji imprezy integracyjnej lub zapewnia dodatkowe atrakcje w postaci grilla, ogniska czy aktywności sportowych.
Doskonałą bazą szkoleniową na terenie województwa podkarpackiego jest Hotel Coloseum w Jarosławiu. Obiekt jest doskonale wyposażony, a każdą organizowaną w nim konferencję obsługuje zespół świetnie przygotowanych pracowników. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą konferencyjną i szkoleniową Hotelu Coloseum!

Dodaj komentarz

~Aleksandra
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie wyobrażam sobie aby ktoś zorganizował kilkugodzinną konferencję bez cateringu. Zaproszeni goście na pewno nie byliby zainteresowani słuchaniem wypowiedzi prowadzących gdyby byli głodni.

~Karolina
Dodano:
0
0

Catering z przekąskami jest obowiązkowym elementem każdej konferencji.

~Krzysztof
Dodano:
0
0

Dobrze, że zostało wspomniane na jak wiele szczegółów trzeba zwrócić uwagę przy rezerwacji sali konferencyjnej. Wszystko powinno być odpowiednio przygotowane.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Klienci często wybierają korzystanie z usług firm, których...
Wózki do sprzątania są konieczne.
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Przydatny artykuł