Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesNieruchomości komercyjne - dobra inwestycja? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Nieruchomości komercyjne - dobra inwestycja?

Nieruchomości komercyjne - dobra inwestycja?


Od kilku lat na rynku nieruchomości komercyjnych można zaobserwować tendencję wzrostu ilości transakcji inwestycyjnych. Warto się więc na poważnie zastanowić, czy przeznaczenie kapitału w obiekt tego typu, nie będzie bardzo dobrym posunięciem. Oczywiście, inwestycja taka zawsze niesie za sobą ryzyko, ale po uprzednim zapoznaniu się z możliwymi plusami i minusami, można dojść do wniosku, że to się rzeczywiście opłaca.


Czym właściwie jest nieruchomość komercyjna?
Jest to lokal, który może służyć jako sklep lub powierzchnia biurowa. Takimi nieruchomościami określa się także magazyny, hale czy galerie handlowe. Powierzchnie te mogą przynosić znaczne zyski z tytułu samego najmu. Znawcy rynku nieruchomości zgodnie twierdzą, że inwestycje w te lokale to dość bezpieczne i dochodowe sposoby na ulokowanie majątku. Tutaj zarabia się głównie na wynajmie, co daje zysk krótkoterminowy. Ale czy każda nieruchomość pozwoli mnożyć zyski? Sukces inwestycji uzależniony jest od wielu czynników. Z jednej strony padają głosy, że najlepszą opcją jest zakup nowej nieruchomości komercyjnej tylko pod wynajem. Z drugiej strony specjaliści uważają, że więcej korzyści przyniesie inwestycja w nieruchomość, posiadającą najemcę. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest także lokalizacja nieruchomości. Powinna być ona dobrze dopasowana do branży oraz typu klienta, do jakiego kierowany jest biznes. W przypadku pomieszczeń z rynku wtórnego trzeba zapoznać się z ich stanem technicznym. Z pewnością nie chciałbyś dokładać pieniędzy do ewentualnych remontów czy napraw.

Czy inwestycja w nieruchomość komercyjną jest dobrym pomysłem?
Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Tak, jeśli chcesz czerpać stałe zyski z wynajmu. Jeśli zdecydujesz się na lokal w popularnym miejscu, lud uda Ci się nabyć kilka nieruchomości, wówczas zwrot zainwestowanego kapitału jest niemal pewny. Zakup nieruchomości komercyjnej nie będzie dobrą opcją dla tych, którzy oczekują szybkiego zwrotu kosztów lub są niezdecydowani albo niepewni swojego pomysłu. W tym przypadku odzyskanie pieniędzy z pewnością zajmie sporo czasu. Pamiętaj, że aby dokonać zakupu nieruchomości, nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że zwrócisz się do odpowiedniego funduszu, np. Podkarpackiego Funduszu Rozwoju lub specjalisty, który odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i doradzi najlepsze rozwiązania - pożyczka na zakup nieruchomści na Podkarpaciu.

Dodaj komentarz

~Kamila
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Moim zdaniem zdecydowanie bardziej pewne są nieruchomości przeznaczone pod wynajem. Ludzie coraz częściej zmieniają miejsce zamieszkania więc ze znalezieniem potencjalnego najemcy nie powinno być problemu.

~Jagoda
Dodano:
0
0

Każda inwestycja ma swoje ryzyko. Jeżeli jednak dobrze przekalkulowaliśmy swoje możliwości to z pewnością warto zaryzykować.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Szczerze mogę polecić hotel Colosem w Jarosławiu, jest to...
Wybór lokalizacji naszej firmy jest moim zdaniem jednym z...
Zawsze marzyłam o tym, żeby zamieszkać w szeregówce. Chyba...
Jestem studentką i jestem w trakcie pisania projektu,...