Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesPożyczka branżowa - czym jest i kto może z niej skorzystać?

Pożyczka branżowa - czym jest i kto może z niej skorzystać?

Pożyczka branżowa - czym jest i kto może z niej skorzystać?

Pożyczka branżowa to pożyczka dla firm Rzeszów z branży gastronomicznej, usług noclegowych oraz usług branży turystycznej. Okres finansowania pożyczki przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju wynosi do 72 miesięcy, a sama wartość pożyczki może wynosić do 300 tysięcy złotych. W przypadku pożyczki branżowej wkład własny nie jest wymagany, a maksymalny okres spłaty zadłużenia nie powinien być dłuższy niż wspomniane 72 miesiące od momentu podpisania umowy o udzielenie pożyczki. Najdłuższa karencja w spłacie rat kapitałowych wynosi 6 miesięcy również od dnia podpisania umowy o udzielenie pożyczki. Jakie są główne zasady udzielenia pożyczki branżowej przez PFR?


Kto może wnioskować o pożyczkę branżową?

W Podkarpackim Funduszu Rozwoju pożyczki branżowe udzielane są firmom, których siedziby lub oddziały są zarejestrowane na terenie województwa podkarpackiego. Placówki gastronomiczne, turystyczne i placówki oferujące usługi noclegowe znowu mogą normalnie funkcjonować, jednakże powrót do normalności związany jest z dodatkowymi kosztami. Po długim zamknięciu przedsiębiorcom często brakuje środków pieniężnych na wznowienie usług. Właśnie takim przedsiębiorcom PFR oferuje pożyczkę branżową.

Co można sfinansować z pożyczki branżowej?

Pożyczka branżowa powinna być przeznaczona na bieżące wydatki, a więc wynagrodzenie pracowników w tym także składki ZUS i US, wszelkie zobowiązania prawne i publiczne, jak również zobowiązania handlowe, w których skład wchodzi m.in. pokrycie kosztów wynajmu lokalu czy zapłacenie rachunków w użytkowanej infrastrukturze. Z pożyczki branżowej możliwe jest także pokrywanie wszelkich wydatków związanych z utrzymaniem ciągłości działania firmy, a więc kupowanie potrzebnych towarów i półproduktów. Podkarpacki Fundusz Rozwoju po udzieleniu pożyczki branżowej wymaga należytego dokumentowania wypłacanych kwot, np. w formie faktur. Pożyczka udzielana jest na zasadach pomocy de minimis, czyli mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom, którym ma pomóc zrekompensować negatywne konsekwencje ekonomiczne w tym przypadku związane z epidemią COVID-19.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

My name’s Eric and I just came across your website -...
My name’s Eric and I just came across your website -...
My name’s Eric and I just came across your website -...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Wózki do sprzątania są konieczne.
Zawsze mnie to ciekawiło, tym bardziej, że potrzebuje takiej...
To jest świetna inicjatywa na wsparcie hoteli w tych trudnych...
Bardzo ciekawe. Myślę aktualnie o wzięciu kredytu na zakup...