01.04.2020

Skuteczny marketing szeptany, czyli jaki?

Marketingiem szeptanym określa się pewien typ działań, mających na celu wypromowanie Twojej marki. Ściślej, marketing szeptany (z angielskiego buzz marketing) to krótkie i spontaniczne komunikaty dotyczące konkretnej oferty czy marki, zawierające bezpośredni odnośnik do strony internetowej. Zabieg ten stosuje się w celu wywołania niewymuszonej i naturalnej dyskusji np. na forum internetowym. Tego typu serwisy są dobrym źródłem wartościowych linków. Kiedy odnośnik do Twojej strony umieszczony jest naturalnie, wówczas efektem marketingu szeptanego jest także polepszenie pozycji Twojej witryny w Google.


buzz marketing

Fakt jest taki, że marketing szeptany to bardzo skuteczna metoda promocji w internecie. Tego typu działalnością zajmuje się nowoczesna agencja interaktywna Argonium. Firma działa w branży od kilkunastu lat i jest jedną z wiodących w regionie. Dlaczego skorzystanie z usług buz marketingu da Ci wiele korzyści?
Internauci są bardzo wymagającymi konsumentami. Osoby korzystające z sieci bardzo często sprawdzają opinie o danej firmie, zanim podejmą decyzję o wyborze danych usług czy produktów. Oceny wystawione przez innych internautów to nierzadko wiarygodne źródło informacji o marce. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, powinieneś zadbać o odpowiednią promocję. W tym celu świetnie sprawdzi się skuteczny marketing szeptany. Agencja Argonium oferuje usługi w zakresie buzz marketingu. Specjalizujemy się w tworzeniu i przekazywaniu ważnych dla promocji marki komunikatów o produktach, usługach lub markach na odpowiednich forach internetowych. Z serwisów tego typu korzysta wielu użytkowników i są bardzo popularne wśród internautów bez względu na wiek. Fora dzieli się pod względem lokalizacji i tematyki. Dzięki temu możliwe jest dotarcie z produktem lub usługą do grupy odbiorców, którzy będą zainteresowani Twoją propozycją.

Marketing szeptany w wykonaniu Argonium otoczony jest pewnymi warunkami. Wyznajemy zasadę, że o wiele lepsze rezultaty przynosi naturalne zachęcanie internautów do wymiany opinii na temat produktów. Podtrzymujemy dyskusje, zachęcamy do aktywności i reagujemy na pytania zadawane przez użytkowników. Umieszczane przez nas komunikaty wyglądają naturalnie, a umieszczony w nich odnośnik do strony www w nienachalny sposób zachęci internautów do kliknięcia w link. Stosowane przez nas działania są zawsze etyczne. Nie oczerniamy konkurencji, nie spamujemy linkami i nie umieszczamy na forach nieprawdziwych informacji.
Jak wygląda nasza praca? W pierwszym etapie współpracy tworzymy właściwą bazę medialną. tj. zbioru stron i for dyskusyjnych z danej branży. Po stworzeniu bazy planujemy działania promocyjne, w efekcie których pomożemy Ci odnieść sukces. Opracowujemy także harmonogram postów i komentarzy, określające ich treść i częstotliwość. Po zaakceptowaniu wszystkich wymienionych działań, wprowadzamy w życie strategię marketingową i rozpoczynamy realizację określonych celów.
Może się wydawać, że marketing szeptany jest działaniem spontanicznym. Nic bardziej mylnego. Tylko dobrze zaplanowana i opracowana kampania przyniesie zamierzone rezultaty. Nasze działania pomogą Ci pomnożyć zyski, a także pomogą zdobyć szerokie grono nowych klientów.
Dlaczego warto wybrać Argonium? Zadbamy o poprawienie Twojej pozycji w wyszukiwarce. Ponadto, uzyskasz wysokiej jakości i naturalne linki. Buz marketing to także wsparcie dla usług z dziedziny pozycjonowania oraz pozyskiwania nowych linków. Z naszą pomocą zbudujesz renomę swojej marki i skutecznie wypromujesz swoje usługi albo produkty w internecie.
Marketig szeptany jest bardzo skutecznym sposobem promocji w sieci, Jednak aby działania te odniosły zamierzone rezultaty, trzeba je odpowiednio zaplanować. Dlatego warto zlecić buzz marketing doświadczonym specjalistom, stosującym skuteczne i kreatywne metody działania. W Argonium pracują świetnie przygotowani specjaliści, którzy z pasją oddają się swojej pracy. Sprawdź, co potrafi Argonium!

autor
Autor artykułu
Tomasz Zieliński
Udostępnij
Opinie
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Dodaj swoją opinię:

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(4)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Marketing szeptany to bardzo dobra forma promocji oraz działania towarzyszące budowie pozytywnego wizerunku.
Adam
06.09.2021
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Bardzo pomocny artykuł na temat marketingu.
Ewa
11.09.2020
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Po przeczytaniu artykułu zrozumiałem więcej o działaniu marketingu szeptanego niż czytając książki o marketingu na studiach.
Damian
26.08.2020
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Bardzo dobry artykuł. W końcu zrozumiałam jak to wszystko działa w praktyce. Rzetelne, jasne informacje. Podoba mi się taki sposób prowadzenia działalności.
~Ola
25.08.2020

Zobacz także

Własnoręczna Karmelizowana Cebula
Własnoręczna Karmelizowana Cebula
Cebula, to niezwykle wszechstronny składnik kuchenny, który może nadać potrawom niepowtarzalny smak i aromat. Jednym z najciekawszych sposobów jej przygotowania jest karmelizowanie. Ta technika kulinarna pozwala uzyskać słodki i
Przechowywanie i Konserwacja Zbiorów Ogrodowych: Cenne Porady dla Ogrodników
Przechowywanie i Konserwacja Zbiorów Ogrodowych: Cenne Porady dla Ogrodników
Praca w ogrodzie przynosi nie tylko radość z obcowania z naturą, ale także owocuje pięknymi zbiorami, takimi jak świeże warzywa, aromatyczne zioła czy piękne kwiaty. Aby cieszyć się nimi przez dłuższy czas, warto zastosować odpowiednie
Instalacje sanitarne
Instalacje sanitarne
Odpowiednio wyposażona łazienka jest niezwykle ważna w całym naszym domu. Nawet jeżeli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem przeznaczonym na łazienkę możemy wyposażyć ją tak, że będzie zarówno funkcjonalna, jak i piękna.
Kupujemy tkaniny zasłonowe
Kupujemy tkaniny zasłonowe
Wykorzystanie pełnego potencjału mieszkania wiąże się nie tylko z jak najlepszym rozplanowaniem układu wszystkich pomieszczeń i znajdujących się w nich mebli. Potrzebne jest do tego również dobranie odpowiednich dodatków.
Skąd tanie meble do kuchni ?
Skąd tanie meble do kuchni ?
Szukasz taniego sklepu meblowego? Chcesz zakupić nowy komplet mebli kuchennych? W tym celu przede wszystkim konieczną kwestią okazuje się sieć.
Inwestycja w oprogramowanie
Inwestycja w oprogramowanie
Zakup oprogramowania dla firmy to spora inwestycja i należy ja dobrze przemyśleć, przed podjęciem ostatecznej decyzji. O tym, że jest to konieczność nikogo nie trzeba przekonywać. Firma bez komputera i Internetu jest ograniczona pod