Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesUmowa SLA - czy warto w nią zainwestować? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Umowa SLA - czy warto w nią zainwestować?

Umowa SLA - czy warto w nią zainwestować?

Każde przedsiębiorstwo wraz z rozwojem myśli o wprowadzeniu nowych rozwiązań, które usprawnią działania firmy, jak również zwiększą konkurencyjność. Obecnie niemal każda firma decyduje się na skorzystanie z rozwiązań interaktywnych. Wybór odpowiedniego dostawcy jest bardzo ważny, jednak to dopiero początek. Niestety wiele firm zapomina o tym, że dany system lub strona internetowa może wymagać po wdrożeniu napraw oraz usuwania błędów.
Nawet jeśli dane rozwiązanie działa na początku poprawnie, to wraz z użytkowaniem może wymagać optymalizacji. Dostawcy coraz częściej oferują wraz z usługą umowę SLA, która reguluje kwestie odnośnie czasu naprawy błędów oraz kosztów z tym związanych.


Najważniejsze elementy umowy SLA

Umowa SLA zawiera szczegółowe informacje determinujące jakość danego rozwiązania, które dostarcza dostawca. Dzięki temu obie strony posiadają jasno określone prawa i obowiązki. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia konfliktu i zabezpiecza interesy klienta. Elementy i warunki umowy SLA są najczęściej negocjowane przez strony umowy.
W efekcie tego, powstaje umowa sprecyzowana i dostosowana do oczekiwań zamawiającego, a dostawca zobowiązuje się dopełnić kwestii, które leżą po jego stronie. Umowa SLA powinna zawierać sformułowane takie pojęcia jak rodzaje błędów, które mogą wystąpić, a także sposoby zgłaszania i usuwania awarii. Uwzględniony w umowie jest również czas, w jakim dostawca powinien wywiązać się ze swoich obowiązków.

Korzyści zawarcia umowy SLA

Agencja interaktywna Argonium, która oferuje klientom możliwość zawarcia umowy SLA, zapewnia monitoring usługi, dzięki czemu błędy mogą zostać wykryte zanim jeszcze dojdzie do awarii. Ich sprawne wyeliminowanie pozwala zapobiegać przerwom w działaniu systemu lub strony internetowej i zachowywać ciągłą dostępność. W wielu przypadkach awarie mogą spowodować utratę zysków, a nawet zaufania klientów, dlatego umowa SLA jest rozwiązaniem, które wspomaga działanie i rozwój biznesu https://www.argonium.pl/case_study/serwisy-www/dlaczego-warto-mie-umow-sla

Dodaj komentarz

Paweł
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Oczywiście, że warto mieć taką umowę!

~Karolina
Dodano:
0
0

Umowa SLA jest świetnym pomysłem. Grono fachowców czuwa nad stroną internetową. A w razie usterki może ją szybko naprawić. Widoczność strony internetowej jest kluczowa dla powodzenia biznesu.

Hubert
Dodano:
0
0

Umowa SLA jest bardzo dobra bo każdy wie co ma robić i za co jest odpowiedzialny.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Interesujący temat artykułu
Odpowiedni strój na salę sądową jest bardzo ważny.
Dobrze, że Podkarpacki Fundusz Rozwoju wspomaga rozwój firmy
Umowa SLA jest świetnym pomysłem. Grono fachowców czuwa nad...