Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesW jakich okolicznościach łamiemy prawo? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

W jakich okolicznościach łamiemy prawo?

W jakich okolicznościach łamiemy prawo?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że łamie prawo na co dzień. Tak naprawdę nie jest łatwo zawsze postępować zgodnie z jego przepisami. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, co nam wolno, a czego nie. Nie jest do tego konieczne zgłębianie kodeksów czy uczenie się ich na pamięć. Należy po prostu postępować zgodnie z sumieniem.


Z łamaniem prawa mamy do czynienia na co dzień. Zwłaszcza jeżeli chodzi o przepisy drogowe. Za szybka jazda, jazda pod wpływem alkoholu, nie przestrzeganie przepisów drogowych czy przejeżdżanie na czerwonym świetle- to wszystko są przestępstwa, choć wydają się nam błahe.
Przestępstwem jest również podawanie fałszywych danych osobowych, oszustwa podatkowe czy wszelkie malwersacje pieniężne. Tak naprawdę nie trzeba wiele, żeby popełnić przestępstwo. Oszustwa i wprowadzanie kogoś w błąd to przestępstwo, a także zaniechanie pewnych czynnoœci koniecznych np. nie wezwanie pogotowia na miejsce wypadku, także uważa się za łamanie prawa.
Choć nie każdy taki czyn zostanie wykryty czy nawet ukarany, musimy mieć świadomość swoich obowiązków. Tak naprawdę, to dowiadujemy się o nich na co dzień. Kiedy słuchamy wiadomości w telewizji czy radio, słyszymy jakie przestępstwa codziennie zostały popełnione i jaka grozi za nie kara, jakie czyny są zabronione i co należałoby zrobić aby ich uniknąć.
Edukacja na temat prawa bierze się z doświadczenia. Jeżli jednak nie wiemy co w danej sytuacji zrobić, najczęściej kiedy sami jesteśmy ofiarą łamania prawa, powinniśmy zwrócić się do kogoś o pomoc.
Każdy może i powinien dociekać swoich praw. Kiedy staliśmy się ofiarą wypadku, pracodawca nie chce nam wypłacić zaległych pensji czy dać urlopu, a także w przypadku przywłaszczenia sobie rzeczy, które do nas należą, musimy dochodzić swoich praw.
Zawsze pomoże nam w tym radca prawny czy też adwokat. Są to osoby na tyle doświadczone, że nie stanowi dla nich problemu udzielenie nam porady na temat dalszego postępowania, jak i pomocy w wypełnieniu wszelkich formalności.

Dodaj komentarz

~Paweł
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Czasem łamiemy prawo nie mając nawet takiej świadomości.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Lokalizacja hotelu odgrywa bardzo ważną rolę, szczególnie...
W salach konferencyjnych najlepiej urządzać wszelkiego...
Marketing szeptany to bardzo dobra forma promocji oraz...
Super pomysł. Bieszczady kuszą nas widokami o każdej porze...