Wypadek i co dalej?

Wypadek i co dalej?

Przykre niespodzianki, wypadki, nieoczekiwane zdarzenia spotykają nas zazwyczaj w takich momentach, w których się ich nie spodziewamy. Choroby oraz wypadki nie wybierają czasu ani miejsca. Tak samo jak w Polsce, przykra niespodzianka może nas spotkać w UK. Jak należy się jednak zachować za granicą, aby postępować zgodnie z procedurami? Co zrobić na wypadek wypadku samochodowego? Jakie informacje zanotować, a jakie pominąć?


Prawidłowe postępowanie podczas kolizji na drodze jest między innymi koniecznością do uzyskania odszkodowania w UK z tytułu wypadku. Dobrze zatem mieć przy sobie zawsze w samochodzie kartkę i przedmiot do pisania (najlepiej długopis, opcjonalnie ołówek), aby zanotować niezbędne dane. Będą to z pewnością imiona i nazwiska oraz adresy pasażerów, kierowców, a także ewentualnych światków nieprzyjemnego zdarzenia.
Konieczne będzie też zapisanie numerów rejestracyjnych, firm, w których ubezpieczeni są poszczególni kierowcy. Nie bez znaczenia będą także informacje na temat samochodów, a także godność i numery odznak policjantów, którzy przybyli na miejsce wypadku. Niestety - w nagłych sytuacjach zdarza nam się zapominać o procedurach. Działamy chaotycznie i w sposób nieuporządkowany. Pamiętajmy jednak, że lepiej jest zanotować zbyt dużo informacji, niż za mało.  

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Wytrzymała odzież okulary nauszniki
Na tej stronie można natrafić na wiele fajnych ciekawostek.
Trzeba pamiętać, że wiele piekarni dodaje do pieczywa...
Podstawą każdej stabilnej firmy jest odpowiednia...