Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesWypadek - jak się zachować? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Wypadek - jak się zachować?

Wypadek - jak się zachować?

Przykre niespodzianki, wypadki, nieoczekiwane zdarzenia spotykają nas zazwyczaj w takich momentach, w których się ich nie spodziewamy. Choroby oraz wypadki nie wybierają czasu ani miejsca. Tak samo jak w Polsce, przykra niespodzianka może nas spotkać w UK. Jak należy się jednak zachować za granica, aby postępować zgodnie z procedurami? Co zrobić na wypadek wypadku samochodowego? Jakie informacje zanotować, a jakie pominąć?


Prawidłowe postępowanie podczas kolizji na drodze jest między innymi koniecznością do uzyskania odszkodowania w UK z tytułu wypadku. Dobrze zatem mieć przy sobie zawsze w samochodzie kartkę i przedmiot do pisania (najlepiej długopis, opcjonalnie ołówek), aby zanotować niezbędne dane. Będą to z pewnością imiona i nazwiska oraz adresy pasażerów, kierowców, a także ewentualnych światków nieprzyjemnego zdarzenia.
Konieczne będzie też zapisanie numerów rejestracyjnych, firm, w których ubezpieczeni są poszczególni kierowcy. Nie bez znaczenia będą także informacje na temat samochodów, a także godność i numery odznak policjantów, którzy przybyli na miejsce wypadku. Niestety - w nagłych sytuacjach zdarza nam się zapominać o procedurach. Działamy chaotycznie i w sposób nieuporządkowany. Pamiętajmy jednak, że lepiej jest zanotować zbyt dużo informacji, niż za mało.

Dodaj komentarz

~Krystyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze wiedzieć jak należy postępować w razie wypadku. Bardzo pomocny artykuł.

Adam
Dodano:
0
0

Warto się dogadać z drugim z kierowcą aby nie wzywać policji tylko napisać oświadczenie, zawsze to niezaostrzenie 300-500 zł na mandacie.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
W całym Rzeszowie oraz okolicach powstają nowe inwestycje,...
Gdybym projektowała biuro to skorzystałabym na pewno z...
Umowa SLA jest świetnym pomysłem. Grono fachowców czuwa nad...
Czasem łamiemy prawo nie mając nawet takiej świadomości.