Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesWypadek - jak się zachować? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Wypadek - jak się zachować?

Wypadek - jak się zachować?

Przykre niespodzianki, wypadki, nieoczekiwane zdarzenia spotykają nas zazwyczaj w takich momentach, w których się ich nie spodziewamy. Choroby oraz wypadki nie wybierają czasu ani miejsca. Tak samo jak w Polsce, przykra niespodzianka może nas spotkać w UK. Jak należy się jednak zachować za granica, aby postępować zgodnie z procedurami? Co zrobić na wypadek wypadku samochodowego? Jakie informacje zanotować, a jakie pominąć?


Prawidłowe postępowanie podczas kolizji na drodze jest między innymi koniecznością do uzyskania odszkodowania w UK z tytułu wypadku. Dobrze zatem mieć przy sobie zawsze w samochodzie kartkę i przedmiot do pisania (najlepiej długopis, opcjonalnie ołówek), aby zanotować niezbędne dane. Będą to z pewnością imiona i nazwiska oraz adresy pasażerów, kierowców, a także ewentualnych światków nieprzyjemnego zdarzenia.
Konieczne będzie też zapisanie numerów rejestracyjnych, firm, w których ubezpieczeni są poszczególni kierowcy. Nie bez znaczenia będą także informacje na temat samochodów, a także godność i numery odznak policjantów, którzy przybyli na miejsce wypadku. Niestety - w nagłych sytuacjach zdarza nam się zapominać o procedurach. Działamy chaotycznie i w sposób nieuporządkowany. Pamiętajmy jednak, że lepiej jest zanotować zbyt dużo informacji, niż za mało.

Dodaj komentarz

~Krystyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze wiedzieć jak należy postępować w razie wypadku. Bardzo pomocny artykuł.

Adam
Dodano:
0
0

Warto się dogadać z drugim z kierowcą aby nie wzywać policji tylko napisać oświadczenie, zawsze to niezaostrzenie 300-500 zł na mandacie.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Dzisiaj już chyba nie da się obejść bez takich działań,...
Świetna sprawa z tym Google Ads. Możliwość dostosowania...
Maszyny sporo ułatwiają pracę
Kluczowe jest zbadanie otoczenia i zastanowienie się do...