Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesZakładasz firmę sprzątającą? Podpowiemy ci, jakie maszyny wybrać! Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Zakładasz firmę sprzątającą? Podpowiemy ci, jakie maszyny wybrać!

Zakładasz firmę sprzątającą? Podpowiemy ci, jakie maszyny wybrać!

Profesjonalna firma sprzątająca powinna być wyposażona w podstawowe akcesoria do sprzątania, np. mopy, ścierki z mikrofibry, a także w chemię do czyszczenia zabrudzeń. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy jakość oraz ilość oferowanych usług powinna wzrastać, dlatego warto zainwestować w droższy, jednak bardziej zaawansowany sprzęt, dzięki któremu proces sprzątania będzie szybki, sprawny i nadzwyczaj efektywny. Jakie maszyny czyszczące wybrać na start?


Wózki do sprzątania i szorowarki do podłóg

Oczywiście w momencie założenia firmy powinna ona posiadać podstawowe środki czystości, a także elementy, które będą niezbędne do codziennego funkcjonowania. "Must have" każdej firmy sprzątającej z pewnością są profesjonalne wózki do sprzątania, które pozwalają w łatwy sposób umieścić w nich wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria, dzięki czemu nawet sprzątania przestronnych miejsc nie będzie większym problemem, ponieważ wszystkie potrzebne środki czystości będziemy mieć tuż pod ręką. Wózki do sprzątania najczęściej wyposażone są w uchwyty na worki, półki oraz szafki, a także w wyciskarkę do mopów. W przypadku wózka do sprzątania, wato zadbać o estetyczną osłonkę, która pozwoli zabezpieczyć wózek i uniemożliwi wydostawaniu się z niego nieprzyjemnych zapachów, a zarazem gwarantuje całości dyskretny wygląd. Warto pamiętać, że wózki do sprzątania można rozbudowywać w oparciu o dodatkowe części. Początkująca firma sprzątająca powinna również zainwestować w szorowarkę do podłóg, która powinna być wyposażona w miękką szczotkę do powierzchni tkaninowych, a także w twardą szczotkę do szorowania powierzchni twardych. 

Odkurzacz na sucho, czy to dobre rozwiązanie?

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem dla firmy sprzątającej jest odkurzacz przemysłowy, który będzie dopasowany bezpośrednio do rozmiarów pomieszczenia, w którym ma być użytkowany. Zazwyczaj konstrukcja do odkurzaczy jest prosta, lekka oraz gwarantuje skuteczną, a zarazem bezpieczną i efektywną pracę niemal w każdych warunkach. Profesjonalne odkurzacze pozwalają na zużycie mniejszej ilości energii elektrycznej pomimo zróżnicowanej mocy - znane są z wyjątkowej wydajności. 

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dzięki temu wpisowi wiem jaki sprzęt wybrać, aby był odpowiedni dla mojej firmy

Asia
Dodano:
0
0

Firma Linea ma świetną jakość sprzętów.

Monika
Dodano:
0
0

Wózki do sprzątania są konieczne.

Ewelina
Dodano:
0
0

Zakładając firmę sprzątającą warto przeczytać tą publikację.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Branża turystyczna przeżywa teraz kryzys, pomagajmy sobie...
Przydatne informacje
Umowa SLA jest bardzo dobra bo każdy wie co ma robić i za co...
Moim skromnym zdaniem sprzęt zakupiony w firmie hasborg jest...