Wujek Dobra Rada - najlepsze porady BiznesZakładasz firmę sprzątającą? Podpowiemy ci, jakie maszyny wybrać! Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Zakładasz firmę sprzątającą? Podpowiemy ci, jakie maszyny wybrać!

Zakładasz firmę sprzątającą? Podpowiemy ci, jakie maszyny wybrać!

Profesjonalna firma sprzątająca powinna być wyposażona w podstawowe akcesoria do sprzątania, np. mopy, ścierki z mikrofibry, a także w chemię do czyszczenia zabrudzeń. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy jakość oraz ilość oferowanych usług powinna wzrastać, dlatego warto zainwestować w droższy, jednak bardziej zaawansowany sprzęt, dzięki któremu proces sprzątania będzie szybki, sprawny i nadzwyczaj efektywny. Jakie maszyny czyszczące wybrać na start?


Wózki do sprzątania i szorowarki do podłóg

Oczywiście w momencie założenia firmy powinna ona posiadać podstawowe środki czystości, a także elementy, które będą niezbędne do codziennego funkcjonowania. "Must have" każdej firmy sprzątającej z pewnością są profesjonalne wózki do sprzątania, które pozwalają w łatwy sposób umieścić w nich wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria, dzięki czemu nawet sprzątania przestronnych miejsc nie będzie większym problemem, ponieważ wszystkie potrzebne środki czystości będziemy mieć tuż pod ręką. Wózki do sprzątania najczęściej wyposażone są w uchwyty na worki, półki oraz szafki, a także w wyciskarkę do mopów. W przypadku wózka do sprzątania, wato zadbać o estetyczną osłonkę, która pozwoli zabezpieczyć wózek i uniemożliwi wydostawaniu się z niego nieprzyjemnych zapachów, a zarazem gwarantuje całości dyskretny wygląd. Warto pamiętać, że wózki do sprzątania można rozbudowywać w oparciu o dodatkowe części. Początkująca firma sprzątająca powinna również zainwestować w szorowarkę do podłóg, która powinna być wyposażona w miękką szczotkę do powierzchni tkaninowych, a także w twardą szczotkę do szorowania powierzchni twardych. 

Odkurzacz na sucho, czy to dobre rozwiązanie?

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem dla firmy sprzątającej jest odkurzacz przemysłowy, który będzie dopasowany bezpośrednio do rozmiarów pomieszczenia, w którym ma być użytkowany. Zazwyczaj konstrukcja do odkurzaczy jest prosta, lekka oraz gwarantuje skuteczną, a zarazem bezpieczną i efektywną pracę niemal w każdych warunkach. Profesjonalne odkurzacze pozwalają na zużycie mniejszej ilości energii elektrycznej pomimo zróżnicowanej mocy - znane są z wyjątkowej wydajności. 

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dzięki temu wpisowi wiem jaki sprzęt wybrać, aby był odpowiedni dla mojej firmy

Asia
Dodano:
0
0

Firma Linea ma świetną jakość sprzętów.

Monika
Dodano:
0
0

Wózki do sprzątania są konieczne.

Ewelina
Dodano:
0
0

Zakładając firmę sprzątającą warto przeczytać tą publikację.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Kilkanaście lat temu na studiach miałam przedmiot, który...
W całym Rzeszowie oraz okolicach powstają nowe inwestycje,...
Dobrze by było, gdyby tarcza antykryzysowa została...
Jeśli nasz sklep internetowy nie cieszy się dużym...