Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródCo kupić sokowirówkę czy wyciskarkę do soków?

Co kupić sokowirówkę czy wyciskarkę do soków?

berlin-1571046-1920.jpg

Sokowirówka lub wyciskarka do soków pozwoli ci na przygotowanie sporej ilości świeżego soku. Na które urządzenie się zdecydować? Po pierwsze wziąć trzeba pod uwagę to, jakie owoce i warzywa będziemy wyciskać. Generalnie te najpopularniejsze produkty jak jabłka, marchew, czy też buraki z powodzeniem wycisnąć można w obydwu urządzeniach.

 


Jednak już na przykład szpinak, porzeczki, maliny zdecydowanie lepiej wyciska się w wyciskarce. Sokowirówka może sobie tutaj nie poradzić. Kwestia druga – jaki rodzaj soku bardziej ci odpowiada. Z sokowirówki otrzymasz sok bardziej wodnisty i klarowny. Natomiast z wyciskarki nieco gęstszy i bardziej esencjonalny. Kolejna bardzo istotna sprawa to ilość soku, który chcesz wyciskać. Sokowirówka to możliwość przerobienia w szybkim czasie bardzo dużej ilości owoców, dlatego jeżeli zależy ci na sporej ilości soku, to właśnie sokowirówka będzie odpowiednim wyborem. Wyciskarki to znacznie wolniejszy proces wyciskania soku, trzeba tutaj więc poświęcić więcej czasu na przygotowanie napoju.

Tak naprawdę wybór – sokowirówka czy wyciskarka zależy od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Pewne jest jedno – zarówno sok uzyskany z wyciskarki jak i ten z sokowirówki są o wiele zdrowsze do soków dostępnych w sklepach. Picie takich naturalnych napojów to ogromne korzyści dla zdrowia i całego organizmu.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Sklep ItaliaStyle ma w swoim asortymencie szeroki wybór foteli.
Zgadzam się, okna do domu powinny wyciszać. To jest ich...
To prawda, bramy garażowe powinny być funkcjonalne i...
porada: A może Radawa?
Super opcja na wakacje z dziećmi. Byliśmy tam kilka razy i...