Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródCzy zlew granitowy to dobry wybór? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Czy zlew granitowy to dobry wybór?

berlin-1571046-1920.jpg

Zlewy granitowe posiadają wiele walorów zarówno pokroju estetyki, jak i użyteczności. Są ładne, można wybierać spośród wielu ich barw, kształtów. Kolory nie zmienią się nawet po wielu latach użytkowania. Kamień naturalny jest tworzywem wyjątkowo trwałym, odpornym na działanie temperatur (niskich i wysokich). Zlewy granitowe nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwujących. Utrzymanie ich w czystości jest stosunkowo proste, zazwyczaj wystarcza tu szmatka i woda. Na tego typu zlewozmywakach nie widać także zacieków wodnych, są odporne na zarysowania i działanie środków chemicznych. Do podstawowych wad zlewozmywaków z granitu zaliczymy wysoką ich cenę i znaczny ciężar.  Waga urządzenia jest problematyczna w przypadku transportu urządzenia i wzmocnienia konstrukcji podłoża, na którym będzie ono osadzone.


warto się zastanowić

Wybierając zlew granitowy musimy przemyśleć pewne kwestie. Przede wszystkim określmy ile komór ma nasz piękny sprzęt posiadać. Jest to kwestia nie tylko natury estetycznej, ale również (a może przede wszystkim) natury funkcjonalnej. Jeśli mamy zmywarkę, wystarczy nam zlewozmywak jednokomorowy. Jeśli jednak przewidujemy ręczne mycie naczyń, przyda nam się dodatkowa komora, w której naczynia będą mogły odciekać z wody. Kompromisem pomiędzy zlewem jednokomorowym, a dwukomorowym jest zlewozmywak składający się z 1,5 komory. Nie zajmuje dużo miejsca, a w małej komorze mogą nam odciekać sztućce czy umyte warzywa. Mimo wszystko jest to jednak rozwiązanie dobre w przypadku zaopatrzenia kuchni w przydatne urządzonej, jakim jest zmywarka.

dodatkowe elementy

Zlewy granitowe mogą być wyposażone w pewne dodatkowe elementy. Nierzadko poszczególne osoby jednocześnie z zlewem kupują nakładkę na komory lub komorę zlewu. Można na niej postawić garnek, albo pokroić określone produkty spożywcze. Jest to bardzo funkcjonalne, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Oszczędzamy miejsce, wykorzystujemy w ciekawy sposób przestrzeń. Niebanalnym pomysłem będzie również zakup specjalnego dozownika na płyn do naczyń. Jeśli będzie utrzymany w kolorze zlewozmywaka, ładnie wkomponuje się w wystrój kuchni. Takie pojemniki znacznie lepiej prezentują się w kuchniach niż standardowe płyny do naczyń w plastikowych buteleczkach. Kuchnie warto urządzić niebanalnie, pomysłowo. Jest to pomieszczenie niezwykle ważne w każdym mieszkaniu. Nawet jeśli nie spędzamy w niej na co dzień wiele czasu, na pewno chcemy, aby była stylowa i elegancka.

Dodaj komentarz

Brygida
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Najwygodniejszy sprawdzi się zlew dwukomorowy. Mam zmywarkę, ale bardzo często korzystam z dwóch komór.

Oliwia
Dodano:
0
0

Granitowy zlew to świetny pomysł. Doda wnętrzu odrobinę luksusu.

Magda
Dodano:
0
0

Jeśli ktoś lubi niestandardowe i nowoczesne rozwiązania to taki zlew będzie dla niego idealny.

~Alicja
Dodano:
0
0

Piękne i proste. Idealne do każdej łazienki.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
porada: Ogrodzenie z...
Takie ogrodzenie ma swój klimat i wygląda ładnie.
To prawda, bramy garażowe powinny być funkcjonalne i...
Pogoda jest teraz nieprzewidywalna i zmienia się bardzo...
Dzisiejsze sofy czy narożniki z funkcją spania są o wiele...