Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródDomki i pensjonaty w Bieszczadach Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Domki i pensjonaty w Bieszczadach

berlin-1571046-1920.jpg

Myślisz o wakacyjnym wyjeździe w Bieszczady? Zastanawiasz się, jaki sposób ich zwiedzania wybrać? Otóż Bieszczady można przemierzać pieszo, lub samochodem. Oba sposoby są dobre, oba dostarczają niezapomnianych wrażeń. Samochodem z pewnością zobaczysz więcej, ale pieszo zobaczysz z bliska.


Sanok

Jeśli jednak decydujesz się na podróż samochodem, na pierwszy punkt warty zobaczenia proponujemy Sanok. To piękne, ciągle rozwijające się miasto z wieloma akcentami bieszczadzkimi. Punktem głównym podczas poznawania tej miejscowości powinien być Skansen i Muzeum Budownictwa Ludowego. Turyści mogą zachwycać się tu typowymi łemkowskimi zagrodami, a także dowiedzieć się czegoś więcej o historii rdzennych mieszkańców Bieszczad. W okolicach rynku znajduje się natomiast sporo swojskich knajpek, gdzie można nie tylko napić się piwa, ale także smacznie i tanio zjeść.

Lesko

Kolejnym miastem, w którym powinniśmy się zatrzymać jest Lesko. To tu zaczyna się Duża Obwodnica Bieszczadzka, która znacznie ułatwia samochodową podróż po tych pięknych terenach. Jadąc tą drogą przez zachwycające miejscowości: Glinne i Uherce dojeżdżamy do stolicy Bieszczad – Ustrzyk Dolnych. W centrum zapierających dech w piersiach Ustrzyk zobaczymy urokliwy rynek, kilka knajpek i słynny targ. Możemy tu odpocząć, możemy też wybrać się na górskie polany odpocząć od miejskiego zgiełku.

Ustrzyki Górne

Po Ustrzykach Dolnych, trzymając się ciągle dużej pętli bieszczadzkiej kierujemy się do Ustrzyk Górnych. Mijamy po drodze wieś o urzekającej nazwie – Żłobek, by dojechać do niegdyś tętniącej życiem, a obecnie trochę opustoszałej Czarnej. To tu krzyżują się obie pętle bieszczadzkie – duża i mała. Niedaleko centrum znajduje się trójdzielna cerkiew drewniana, która dziś jest kościołem dla miejscowej ludności. Tu też możemy podziwiać pozostałości po szybach naftowych z XIX wieku. Jeśli natomiast na krzyżówce w Czarnej skręcimy w prawo, dotrzemy do Michniowca lub Bystrej – w obu tych wsiach zachwycimy się przepięknymi drewnianymi cerkwiami. Jadąc jednak prosto dojedziemy do urokliwych Lutowisk, gdzie na zakręcie można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach – panoramę Lutowisk i ukraińskie Bieszczady. Ten przystanek jest obowiązkowy na naszej trasie poznawania Bieszczad!

w kierunku Tarnicy

Podziwiając bieszczadzki krajobraz dojeżdżamy do Ustrzyk Górnych – bazy wypadowej w najwyższe partie Bieszczad. To właśnie tu znajdziemy też największą bazę noclegową i to nie w postaci odstraszających hoteli. Domki i pensjonaty w Bieszczadach urzekają tak, jak robią to okoliczne wsie i góry. W Ustrzykach Górnych znajdziemy też całe mnóstwo knajpek utrzymanych w typowo bieszczadzkim klimacie, a także stragany z typowymi dla Bieszczad pamiątkami. Stąd też dotrzemy czerwonym szlakiem na Tarnicę.

Dodaj komentarz

Kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Moja babcia mieszka w Sanoku. Moje dzieciństwo kojarzę z Bieszczadami.

Ola
Dodano:
0
0

Tarnica to moje ulubione miejsce w Bieszczadach, uwielbiam tam spacerować.

Bożenka.
Dodano:
0
0

Ustrzyki górne to piękna wieś na urlop w Bieszczadach. Można pochodzić po górach i spędzić aktywnie czas z dziećmi.

~Benia
Dodano:
0
0

Kocham Bieszczady.Byłam już w Ustrzykach Górnych, Dolnych oraz na Tarnicy,Teraz kolej na Sanok.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Dla mnie fotel gamingowy musi być skórzany i dbający o...
Łóżko musi być bezpieczne, bardzo wygodne dla rodzica i...
porada: Tapety ścienne
Nigdy nie miałem w domu tapety bo wydaje mi się że za dużo...
Nauka jazdy konnej może być świetną okazją do spędzenia...