Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródDrewniane podłogi - jakie drewno wybrać? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Drewniane podłogi - jakie drewno wybrać?

berlin-1571046-1920.jpg

Drewno jest ponadczasowym materiałem, który pomimo wielu nowoczesnych rozwiązań wciąż cieszy się ogromną popularnością. Drewniane podłogi pasują niemal do każdej aranżacji, świetnie prezentują się z klasycznymi wnętrzami, jak i tymi utrzymanymi w nowoczesnej estetyce. Jednakże w czasie poszukiwania podłogi idealnej należy zwrócić uwagę na kilka czynników - nie tylko powinna się ona pięknie i estetycznie prezentować, ale przede wszystkim być trwała i odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb.


Zalety drewna klejonego

Jednym z materiałów, który polecany jest do stworzenia drewnianych podłóg, jest drewno klejone, które najczęściej wykonywany jest z drewna sosnowego, jednakże może być stworzone również z innych rodzajów drewna na specjalne życzenie klientów. Drewno klejone dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in. solarstwie meblowym czy przy budowaniu konstrukcji budynków, czy więźb dachowych. Producenci drewna klejonego podkreślają, że jest ono materiałem łatwym w obróbce, dzięki czemu można z niego tworzyć najróżniejsze kształty o sporej wytrzymałości. Warto wiedzieć, że drewno klejone https://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html posiada świetne właściwości termoizolujące, a także ma zwiększoną odporność na czynniki chemiczne oraz biologiczne, a także nie będzie ulegać degradacji podczas kontaktu z wilgocią, owadami oraz grzybami. Drewno klejone wystawione nawet na wysoką temperaturę nie pęka, ponieważ ma niski współczynnik przewodzenia ciepła. Na końcu oczywiście musimy wspomnieć o estetyce drewna klejonego, które jest w odbiorze tak samo eleganckie, ciepłe i stylowe, jak drewno lite.

Jak powstaje drewno klejone?

Producent drewna klejonego Richd. Anders w nowoczesnych zakładach produkcyjnych przygotowuje drewno klejone najwyższej jakości. Na zamówienie wykonywane są różnorodnego rodzaju elementy klejone, które najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego o jakości oraz budowie wskazanej przez klienta. Podczas procesu klejenia wykorzystywany jest klej wodoodporny klasy DIN EN 204 D4.

Dodaj komentarz

Tomek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dzięki przeczytaniu tej publikacji już wiem, jak powstaje drewno klejone.

Sylwia
Dodano:
0
0

Według mnie drewno jest ponadczasowe, dlatego podczas wyboru zdecydowałam się na drewniane podłogi w domu.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Uważam, że żaluzje na okna dachowe to najlepsze...
Moi znajomi doradzili mi firmę budowlaną, jestem bardzo...
Kocham Bieszczady.Byłam już w Ustrzykach Górnych, Dolnych...
Podobają mi się krzesła metalowe z nogami w formie płoz.