Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródFotografie, wizerunki, portrety na nagrobku - na co się zdecydować? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Fotografie, wizerunki, portrety na nagrobku - na co się zdecydować?

berlin-1571046-1920.jpg

Każdy, kto stanął kiedykolwiek przed wyborem nagrobka, wie, że nie jest to łatwe zadanie. Smutek i troski towarzyszące w tej chwili z pewnością nie pomagają w realizacji tego zadania. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów nagrobków, tablic oraz dodatków niezbędnych do dekoracji pomnika. Jednym ze sposobów na upamiętnienie zmarłego jest umieszczenie na nagrobku jego portretu.


Fotografia na porcelanie

Do najczęściej spotykanych sposobów jest umieszczenie na nagrobku fotografii na specjalnej, porcelanowej płytce. Do wyboru jest wiele kształtów i form takich płytek, na których można umieścić zdjęcie w bardzo dobrej jakości. Tego typu rozwiązanie pozwala umieścić na tablicy zdjęcie kolorowe, czarno-białe lub w sepii. Jest to jedno z popularniejszych i jednocześnie najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

Ręczne kucie w kamieniu

Dużym zainteresowaniem cieszy się też metoda, w której portret wykonywany jest bezpośrednio w kamieniu - nagrobki z kamienia. Trudność polega na tym, że nie każdy twórca posiada talent, pozwalający na wierne odwzorowanie wyglądu zmarłego. W takich wypadkach warto zwrócić się do artysty, który może pochwalić się katalogiem wykonanych przez siebie prac wraz z porównaniem z oryginalnymi zdjęciami. Na wykonanie portretu w kamieniu potrzeba nawet kilkudziesięciu godzin pracy. Dlatego też usługa jest dość kosztowną.

Kucie przy pomocy specjalnych maszyn

Dzięki rozwojowi technologii można było opracować metodę będącą alternatywą dla ręcznego rzeźbienia w kamieniu. Do tego celu stosowane są specjalne maszyny, które wykuwają portret zmarłego w kamieniu w czasie znaczni krótszym niż artysta. Co więcej, urządzenie przeniesie obraz z dokładnością w stopniu, jakiego ręce człowieka nie osiągną.
Oprócz odpowiedniej metody wykonania portretu zmarłego, warto również wybrać jego najlepsze zdjęcie. Najlepsze, czyli takie, na którym wygląda tak, jak chcemy go zapamiętać. Warto więc wybrać fotografię wykonaną w profesjonalnym studio lub przez zawodowego fotografa. Wówczas będzie pewność, że to zdjęcie wysokiej jakości i doskonale nada się do przełożenia na tablicę nagrobkową. 

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Portret na nagrobku jest ponadczasowy. Daleka rodzina może łatwo zidentyfikować grób danej osoby i powrócić wspomnieniami do niej.

Hania
Dodano:
0
0

Z doświadczenia wiem, że kiedy na nagrobku jest umieszczone zdjęcie zmarłego jakoś łatwiej go sobie przypomnieć.

~Bartek
Dodano:
0
0

Uważam, że to piękne gdy na nagrobku widnieje zdjęcie w porcelanie. Zawsze można wspomnieć jak zmarła osoba wyglądała, lub ją młodszym, którzy jej nie znali.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Czasami zestaw mebli jest w naszym guście i z pewnością ma...
Musiałabym zobaczyć jak się to prezentuje na żywo
Dla mnie w hotelu najważniejsze jest to aby łóżko było...
Bezpieczny pokój dla dziecka nie powinien zawierć żadnych...