Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródJak dbać o piec konwekcyjny?

Jak dbać o piec konwekcyjny?

berlin-1571046-1920.jpg

Dbać o piec konwekcyjny powinniśmy bardzo ostrożnie, żeby nic nie uszkodzić, a przy tym, żeby się nie oparzyć ! Dlatego warto wykorzystać domowe sposoby na czyszczenie pieca. Jeśli nie chcemy używać drogich detergentów, które nie są odpowiednie dla zdrowia naszego i naszych klientów, wykorzystajmy zwykłą cytrynę oraz wodę. 


Wystarczy pociąć cytrynę na kawałki, wycisnąć z niej sok do żaroodpornego naczynia, a miąższ cytryny wraz ze skórką położyć za soku. Cytrynę należy zalać wodą tak, aby zakrywała całą jej powierzchnię. Tak przyrządzoną miksturę należy wstawić do pieca konwekcyjnego i ustawić temperaturę do 200 stopni Celsiusza. Gdy woda zacznie się gotować, należy wyłączyć piec i poczekać na działanie pary wodnej i cytryny w niej umieszczonej. Dzięki wodzie, która będzie parować w naszym naczyniu żaroodpornym, oraz wysokiej temperaturze, zaschnięty tłuszcz będzie łatwy do umycia.

Dlatego zostawiamy jeszcze naczynie żaroodporne na około pół godziny w piecu, a następnie wyciągamy je i za pomocą mokrej szmatki przecieramy cały piec konwekcyjny. Tutaj trzeba bardzo uważać, gdyż piec może być jeszcze ciepły ! Jeśli zabrudzenia są mocniejsze, należy użyć detergentów przeznaczonych specjalnie do mycia sprzętów gastronomicznych. Te będą bardziej bezpieczne dla zdrowia niż byle jakie detergenty ze sklepu ! Najważniejsze jest to, żeby codziennie wieczorem przemywać piec konwekcyjny, to z pewnością ułatwi nam pracę, a piec będzie ciągle czysty !

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Parapet też jest rodzajem dekoracji, zwłaszcza, gdy...
Jeśli mamy wypadek w UK warto skontaktować się z ekspertem,...
Kuchnia restauracyjna musi być zaplanowana według eksperta....
Fotel bujany - super pomysł. Już idę szukać dla mamy.