Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródJak skutecznie wyprać dywan?

Jak skutecznie wyprać dywan?

berlin-1571046-1920.jpg

Śmiało, można powiedzieć, że dywan stanowi wizytówkę każdego wnętrza, ponieważ nie tylko nadaje mu uniwersalnego designu, ale również wprowadza do niego akcent przytulności i jednocześnie elegancji. Niezwykle ważne jest, aby zadbać o świeżość i czystość dywanu, ponieważ widoczne na nim zabrudzenia, kłębiący się kurz czy nieusunięte plamy z pewnością nie będą prezentować się na nim zbyt dobrze i pogorszą estetykę wnętrza. Jak wyprać dywan, aby był chlubą aranżowanego pomieszczenia?


Profesjonalne odkurzacze piorące

Oczywiście jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyczyszczenie dywanu i przywrócenie mu pierwotnego wyglądu są odkurzacze piorące, które potrafią nie tylko czyścić na sucho, ale również na mokro, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb oraz aktualnych zabrudzeń naszych dywanów. Co więcej, możliwość odkurzania i prania to 2w1, dzięki czemu nie musisz kupować dwóch osobnych urządzeń do wykonania wspomnianych czynności. Wypranie dywanu jest zalecane szczególnie jeżeli w domu przebywają małe dzieci lub alergicy, a odkurzacze profesjonalne sprawią, że będzie to zadanie proste i dość przyjemne. Jak prać za pomocą profesjonalnego odkurzacza? Najczęściej odkurzacz piorący jest wyposażony w zbiornik na detergent oraz zbiornik na zabrudzoną ciecz. Na dywan nakładana jest aktywna piana, którą następnie należy spłukać za pomocą wody o wysokim ciśnieniu, która wniknie w strukturę dywanu i zadba o całkowite rozpuszczenie brudu. Dywan warto prać przynajmniej raz do roku, a w przypadku, gdy posiadamy dzieci lub zwierzęta jeszcze częściej.

Domowe sposoby na plamy na dywanie

Regularne pranie dywanów przyczyni się do zadbania o jego ładny wygląd, a jednocześnie zapobiegnie namnażaniu się w nim bakterii, które mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, np. doprowadzając do wszelakich alergii. Oczywiście jeżeli nie masz odkurzacza piorącego, możesz spróbować wyprać dywan znanymi sposobami domowymi, a więc wykorzystując mieszankę wody i octu, jak również zasypanie plam sodą oczyszczoną.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
porada:
Fachowe doradztwo przy wyborze okien to duża pomoc jak ktoś...
Duży wybór stołów mają na resmar.pl. Ja kupiłam sobie u...
http://mewkid.net/who-is-redistina/ - Tadalafil 20 Mg Cialis...
Fajnie, że można dołożyć do wystroju nowoczesny piec...