Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródJak skutecznie wyprać dywan? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak skutecznie wyprać dywan?

berlin-1571046-1920.jpg

Śmiało, można powiedzieć, że dywan stanowi wizytówkę każdego wnętrza, ponieważ nie tylko nadaje mu uniwersalnego designu, ale również wprowadza do niego akcent przytulności i jednocześnie elegancji. Niezwykle ważne jest, aby zadbać o świeżość i czystość dywanu, ponieważ widoczne na nim zabrudzenia, kłębiący się kurz czy nieusunięte plamy z pewnością nie będą prezentować się na nim zbyt dobrze i pogorszą estetykę wnętrza. Jak wyprać dywan, aby był chlubą aranżowanego pomieszczenia?


Profesjonalne odkurzacze piorące

Oczywiście jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyczyszczenie dywanu i przywrócenie mu pierwotnego wyglądu są odkurzacze piorące, które potrafią nie tylko czyścić na sucho, ale również na mokro, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb oraz aktualnych zabrudzeń naszych dywanów. Co więcej, możliwość odkurzania i prania to 2w1, dzięki czemu nie musisz kupować dwóch osobnych urządzeń do wykonania wspomnianych czynności. Wypranie dywanu jest zalecane szczególnie jeżeli w domu przebywają małe dzieci lub alergicy, a odkurzacze profesjonalne sprawią, że będzie to zadanie proste i dość przyjemne. Jak prać za pomocą profesjonalnego odkurzacza? Najczęściej odkurzacz piorący jest wyposażony w zbiornik na detergent oraz zbiornik na zabrudzoną ciecz. Na dywan nakładana jest aktywna piana, którą następnie należy spłukać za pomocą wody o wysokim ciśnieniu, która wniknie w strukturę dywanu i zadba o całkowite rozpuszczenie brudu. Dywan warto prać przynajmniej raz do roku, a w przypadku, gdy posiadamy dzieci lub zwierzęta jeszcze częściej.

Domowe sposoby na plamy na dywanie

Regularne pranie dywanów przyczyni się do zadbania o jego ładny wygląd, a jednocześnie zapobiegnie namnażaniu się w nim bakterii, które mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, np. doprowadzając do wszelakich alergii. Oczywiście jeżeli nie masz odkurzacza piorącego, możesz spróbować wyprać dywan znanymi sposobami domowymi, a więc wykorzystując mieszankę wody i octu, jak również zasypanie plam sodą oczyszczoną.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Plamy na dywanie to najgorsze co może być

~Adam
Dodano:
0
0

Pomocny artykuł

~Ada
Dodano:
0
0

Przydatne informacje

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Odkurzacz piorący ratuję mnie za każdym razem. Świetnie sobie radzi z odkurzaniem dywanu


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Chciałabym móc pójść do biura i zaprojektować wnętrze w...
Ta niezdolność do pracy powinna być bardzo dokładnie...
Takie ogrodzenie drewniane sprawdzi się świetnie jako...
Ładnie się prezentują