Jak udekorować okna?

berlin-1571046-1920.jpg

Dekoracja okien nie jest tak prostym zadaniem, jak by się wydawało. Szczególnie w przypadku okien w salonie. Pomieszczenie to jest zwykle największym pokojem w domu i chcemy, by było też najbardziej reprezentacyjnym. Co więcej, salon to miejsce relaksu, zabawy z dziećmi, spotkań w gronie przyjaciół czy nawet spożywania posiłków. To, w jaki sposób najlepiej będzie udekorować okno uzależnione jest przede wszystkim od tego, czy chcemy je jedynie ozdobić, uchronić przed nadmiernym światłem czy też zależy nam na odseparowaniu od spojrzeń sąsiadów.


Zasłony czy rolety?

Kiedy już ustalimy funkcję dekoracji, możemy przystąpić do wyboru odpowiednich elementów. W przypadku, kiedy zależy nam zarówno na estetyce, jak i zachowaniu prywatności, wówczas świetnym rozwiązaniem będą rolety (np. rzymskie) zestawione z pięknymi zasłonami. Delikatne, białe rolety prezentują się schludnie i uchronią nas przed spojrzeniami osób trzecich. Kolor czy faktura zasłon zależy przede wszystkim od charakteru całego pomieszczenia, a także od naszych preferencji. Jeśli w pokoju przewijają się akcenty w jednym kolorze, np. poszewki, krzesła czy małe dekoracje, wtedy świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie zasłony w tym samym odcieniu. Dzięki temu salon będzie wyglądał spójnie i nowocześnie. Co więcej, zasłony, np. lniane, dodadzą przytulności i podkreślą estetykę całego pomieszczenia.

Ponadczasowe firany

Jeśli jednak cenimy sobie tradycyjny design, świetnym wyborem będą stare, dobre firany zestawione z zasłonami. Do stylizacji wnętrza można także wykorzystać ciekawy karnisz - minimalistyczny, drewniany czy nowoczesny. W nowoczesnych salonach najlepiej będą się prezentować zupełnie gładkie firany w kremowym, jasnoszarym albo białym odcieniu. Takie firany nie wnoszą do pomieszczenia dodatkowych akcentów i są integralną częścią pomieszczenia. Do minimalistycznych firan najlepiej dobrać także gładkie zasłony, pozbawione wzorów i widocznych deseni. Jeśli jednak zależy nam na zaakcentowaniu okna i nie boimy się eksperymentów, zasłony w intensywnym kolorze lub wyraźnym wzorze kwiatowym czy geometrycznym będą doskonałym wyborem. Wysokiej jakości zasłona z trwałego materiału posłuży przez wiele lat, zachowując swój wspaniały wygląd. Wzorzyste zasłony pięknie będą się prezentować w salonie zaaranżowanym w stylu klasycznym albo eleganckim. Dodatki nie tylko zaakcentują wystrój, ale też zapewnią prywatność oraz ochronę przed ostrym światłem słonecznym.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
My name’s Eric and I just came across your website -...
My name’s Eric and I just came across your website -...
Racja, jasny pokój idealnie pasuje do małego dziecka :D
Ważne jest, żeby kuchnia była tak zaplanowana aby...
Łóżko musi być bezpieczne, bardzo wygodne dla rodzica i...
Dodatki zawsze się przydadzą