Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródJak wybrać dobrego projektanta wnętrz? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

berlin-1571046-1920.jpg

Urządzanie domu czy mieszkania to niezwykle kreatywne zajęcie. Budzi wiele emocji, a od wyboru mebli i dekoracji może rozboleć głowa. Co zrobić w sytuacji, kiedy jednak to zadanie przerasta nasze możliwości lub pochłania zbyt dużo czasu? Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta - projektant wnętrz Rzeszów. Dzięki niemu nie utoniemy w radach niby-znających się sprzedawców, wzornikach czy próbnikach kolorów farb. Aby zapewnić sobie spokój, należy poświęcić chwilę na poszukiwania tego właściwego projektanta, którego wizja będzie tożsama z naszą. Na co zwrócić uwagę podczas planowania współpracy z projektantem wnętrz? Czym przede wszystkim kierować się przy jego wyborze?


Portfolio podstawą wiedzy o projektancie

Tak, pierwszym, co warto przejrzeć, jest portfolio. Dzięki niemu z łatwością zweryfikujesz, styl i ocenisz, czy trafia on w Twój gust. Dobrym znakiem jest, kiedy oprócz planów i wizualizacji w portfolio znajdują się też zdjęcia gotowych realizacji. Świadczy to o tym, że projektant dba o swój wizerunek i wysoko ceni sobie dobry kontakt z klientem.

Oferta cenowa

Drugim istotnym czynnikiem, którym powinieneś się kierować to aspekt cenowy. Warto dowiedzieć się wcześniej, jaki zakres prac wchodzi w ofertę projektu wnętrza. Im więcej obejmuje wycena, tym mniej obciążony będzie sam inwestor, również pod kątem wydatków. Każda wycena uzależniona jest od kilku czynników, m.in. metrażu (im większy tym niższa cena), ilości prac projektowych (projekt częściowy czy całościowy), ilości realizacji 3D, zawartości dokumentacji technicznej czy samego nadzoru projektanta.

Kontakt z projektantem

Dobrze przygotowany i profesjonalny projektant od początku współpracy będzie chciał zdobyć jak najwięcej informacji na temat oczekiwań czy potrzeb. Będzie też w jasny sposób wyjaśniał wątpliwości, angażując się w realizowany projekt. Otwartość na uwagi czy sugestie to pożądana cecha dobrego projektanta.

Pomoc na etapie wyboru materiałów

Projektant zobowiązany jest do znajomości rynku tak, by móc trafnie wskazać odpowiednie miejsca zakupu mebli, materiałów czy dekoracji. Dzięki przygotowanej przez niego dokumentacji bez przeszkód uda się zrealizować projekt i cieszyć się pięknym wnętrzem, dostosowanym do potrzeb.

Decyzję o współpracy z projektantem wnętrz warto podjąć już przed dokonaniem zakupu nieruchomości. Dzięki temu uda się od podstaw urządzić piękne i komfortowe mieszkanie, do którego po prostu będzie chciało się wracać.

Dodaj komentarz

Justyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Gdy stanęłam przed wyborem projektanta wnętrz, portfolio pozwoliło mi dokonać wyboru.

Jakub
Dodano:
0
0

Warto skorzystać z polecenia znajomych jeśli korzystali oni z usług projektanta. Do tego bardzo ważne jest aby wybrać profesjonalistę, który zaprojektuje nasze wnętrza w stylu, który nam się podoba.

Aleksandra
Dodano:
0
0

Bardzo pomocny artykuł. Jestem w trakcie szukania odpowiedniego projektanta więc coś o tym wiem.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Coraz częściej ludzie zostawiają lub nabywają piece...
porada: Rodzinny salon
Ja mam w salonie skórzany narożnik. Kupiłam go trzy lata...
Przydatne informacje
Pomocne informacje