Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródJaką drukarkę wybrać dla ucznia? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jaką drukarkę wybrać dla ucznia?

berlin-1571046-1920.jpg

Drukarka często jest postrzegana jako sprzęt przeznaczony do firmy i biura, jednakże współcześnie drukarka jest również nieocenionym sprzętem w domu, szczególnie dla ucznia, który musi drukować notatki lub zadania domowe na nauce zdalnej. Jaka drukarka okaże się najlepsza dla ucznia, aby była odpowiednio efektywna, a z drugiej strony jej użytkowanie nie generowało zbytnich kosztów związanych z codziennym drukowaniem?


Drukarka atramentowa czy laserowa?

W przestrzeni domowej potrzebna jest drukarka uniwersalna, dzięki której możliwe będzie wydrukowanie nie tylko dokumentu tekstowego, ale również kolorowych dokumentów z wielobarwnymi wykresami, dlatego zdecydowanie lepszą opcją do domu będzie drukarka atramentowa, która jest urządzeniem dość uniwersalnym. Świetną opcją do wyboru do domowego użytku okaże się również drukarka laserowa monochromatyczna, która będzie tańsza w eksploatacji, a także znacznie wydajniejsza niż standardowe drukarki atramentowe. Należy jednak pamiętać, że taka drukarka monochromatyczna będzie mogła nam zagwarantować jedynie wydruki czarno-białe. Jeżeli zdecydujesz się na kupno drukarki laserowej kolorowej, nie tylko musisz przygotować się na większe koszty związane z zakupem urządzenia, ale również z jego późniejszą eksploatacją.

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę dla ucznia?

I) Szybkość wydruku — decydując się na drukarkę, warto sprawdzić w jej specyfikacji technicznej, z jaką prędkością są drukowane strony czarno-białe, a z jaką prędkością drukowane są strony kolorowe. Droższe modele drukarek są w stanie wydrukować nawet 50 stron na minutę, natomiast te z dolnego segmentu cenowego ok. 7 stron na minutę w wersji monochromatycznej.
II) Druk dwustronny — jest to funkcja, którą powinna mieć każda drukarka dla ucznia, szczególnie gdy będzie on chciał wydrukować mnóstwo notatek, które nie muszą być umieszczone na każdej kartce osobno, lecz będą wydrukowane dwustronnie.
III) Dodatkowe funkcje — warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które posiada drukarka. Przede wszystkim powinna być ona intuicyjna w obsłudze. Kolejną funkcję, która powinna znaleźć się w drukarce dla ucznia, powinna być łączność Wi-FI, czytnik kart pamięci, funkcja skanera, jak również możliwość obsługiwania różnych formatów papieru.

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pomocny artykuł

~Ada
Dodano:
0
0

Przydatne informacje

~Rafał
Dodano:
0
0

Drukarka jest ważnym elementem mojego stanowiska

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Wybór drukarki jest dość ciężki

Ewelina
Dodano:
0
0

Warto wybrać drukarkę która ma dodatkowe funkcje.

Ada
Dodano:
1
0

Wybór drukarki niekiedy jest bardzo trudny.

Karola
Dodano:
0
0

Moim zdaniem lepszym wyborem będzie drukarka atramentowa.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Urządzanie pomieszczenia gastronomicznego do najłatwiejszych...
Zestaw mebli do przedpokoju kupiłam sobie w internetowym...
Okna do domu pełnią ważną rolę. Powinny utrzymywać...
Moje dzieci mają drewniany domek w ogrodzie, uwielbiają...