Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródKilka wskazówek jak odnowić meble

Kilka wskazówek jak odnowić meble

berlin-1571046-1920.jpg

Stylowe meble drewniane są częstym elementem wyposażenia przestrzeni domów lub mieszkań, niestety wraz z upływającymi latami, podczas których były poddawane codziennemu użytkowaniu, nawet te najlepsze modele drewna mogą ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. Jeżeli z drewnianych mebli schodzi lakier lub farba, a także widoczne są na nim niewielkie ubytki, nie musi to oznaczać, że od razu trzeba je wyrzucić i wymienić na nowe meble. Jeżeli wspomniane meble mają dla Ciebie znacznie sentymentalne i nie chcesz się z nimi rozstawać, zastanów się nad przeprowadzeniem renowacji mebli. Renowacja mebli Warszawa to sposób na to, aby skutecznie odnowić stare meble i nadać im nowe życie - dzięki odpowiednio dobranym i przeprowadzonym zabiegom meble będą mogły nam posłużyć przez wiele kolejnych lat.


Jak przeprowadzić renowację mebli?

Renowacja mebli drewnianych nie jest skomplikowanym zadaniem - wystarczy, że w miejscu, w którym będziesz przeprowadzał ten proces, przygotujesz papier ścierny, płaski pędzelek i miękką ścierkę. Pamiętaj, że drewno jest niezwykle wymagającym materiałem, ponieważ surowe nie jest odporne na nadmierne nasłonecznienie, zabrudzenia, a także działanie wilgoci. Drewno musi być odpowiednio zabezpieczone, aby nam służyło na długi. Jednym z najpopularniejszych środków ochronnych drewna są lakiery, które gwarantują niepowtarzalny blask, a zarazem odpowiednie zabezpieczenie na lata. W przypadku lakieru niezwykle łatwo można odnowić powierzchnię drewnianą za kilka lat - wystarczy jedynie zetrzeć lakier papierem ściernym i nanieść na powierzchnię nową warstwę. Pamiętaj, aby kupując lakier wybrać taki model przeznaczony specjalnie do malowania mebli.

Przydatne wskazówki renowacyjne

Zawsze nakładaj tyle warstw lakieru, ile zaleca Ci producent na opakowaniu, ponieważ naniesienie mniejszej ilości może doprowadzić do uzyskania mniej trwałego efektu, natomiast zbyt gruba powłoka może nieestetycznie się prezentować, np. zamiast błyszcząca stanie się matowa. W przypadku wykorzystania bejcy do renowacji mebli drewnianych należy pamiętać, że im więcej razy pomalujemy drewno, tym stanie się ono ciemniejsze. Wracając jeszcze na chwilę do lakierowania, należy pamiętać, że przed impregnacją i lakierowaniem trzeba zadbać o to, aby mebel był wyszlifowany i odpylony, co pozwoli zachować czystą powierzchnię.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Pomocny artykuł
Plamy na dywanie to najgorsze co może być
Fajnie, że można dołożyć do wystroju nowoczesny piec...
Kryształowe lustro powiększy optycznie pomieszczenie, a...