Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródKupujemy okap podszafkowy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Kupujemy okap podszafkowy

berlin-1571046-1920.jpg

Okapów jest wiele  i wybór odpowiedniego wcale nie należy do najłatwiejszych wyborów. Jest to tak samo ważny sprzęt jak lodówka, piekarnik czy płyta grzewcza. Okap pozwoli nam szybko pozbyć się osadów z gotowanych potraw i zneutralizuje zapachy, jakie wydobywają się z przyrządzanych potraw. 


Zalety

Dzięki okapom nasze życie jest znacznie prostsze. Kuchnie na dłużej pozostają zadbane, utrzymane w czystości. Samodzielne oczyszczanie mebli z osadów byłoby nie tylko czasochłonne, ale też trudne. Podobnie jest z nieprzyjemnymi zapachami. Kto z nas nie lubi smacznej i zdrowej ryby, czy aromatycznego sernika. Ale zapach utrzymujący się zbyt długo może nas dusić, irytować, drażnić. Wśród wielu rodzajów urządzeń warto bliżej przyjrzeć się okapom podszafkowym KERNAU. Są stosunkowo niewielkie, nie zajmują dużo miejsca, a przy tym bardzo dobrze spełniają swoje funkcje.

Wielkość

Okapu podszafkowy powinnien odpowiadać wielkości płyty grzewczej. Może on być oczywiście większy, ale nie powinien być dużo mniejszy. Chodzi w końcu o to, żeby odpowiednio pełnił swoje funkcje, był wydajny, a przez to użyteczny. Umiejscowienie okapu pod szafką sprawia, że jest on niedostrzegalny na pierwszy rzut oka. Sprawdza się zatem w kuchniach minimalistycznych, gdzie właściciele chcą ograniczyć ilość sprzętów do minimum. Okap należy do stosunkowo wydajnych, jednak nie będzie aż tak wydajny jak tradycyjny okap kominowy. Sprawdzi się w kuchniach małych i średnich. Odradzany jest raczej w pomieszczeniach o bardzo dużych rozmiarach i kuchniach otwartych na niemały salon. Tam potrzebne jest urządzenie duże, o zwiększonej wydajności.

Model

Kupując okap podszafkowy warto wybrać taki model, który będzie zarazem wydajny i energooszczędny. Wbrew poziom nie jest to wcale trudne zadanie. Nie bez znaczenia będzie także materiał, z jakiego jest wykonany okap. Przyjmuje się, że jest to wydatek wieloletni, zatem nie ma sensu przesadnie na sprzęcie oszczędzać. Często okazuje się bowiem, że co tanie to drogie. Kiepskiej jakości okap będzie bardziej awaryjny. Na pewno gorzej będzie także pełnił swoje podstawowe funkcje.

Funkcjonalność

Jeśli chcemy być zadowoleni z zakupu okapu do kuchni, musimy zadbać, aby był to sprzęt nie tylko wytrzymały i praktyczny, ale tez najzwyczajniej w świecie ładny. W przypadku okapu podszafkowego urządzenia prawie nie widać, ale mimo wszystko pewne zasady dobrego stylu i elegancji powinno ono spełniać. Przede wszystkim znaczenie ma tutaj utrzymanie wyglądu okapu w kolorystyce kuchni i dopasowanie kształtu okapu do innych dodatków i elementów wyposażenia kuchni.

Dodaj komentarz

~Eweli
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Okap to obowiązek w każdej kuchni. Nowoczesne modele mają bardzo ciekawy wygląd. Okap podszafkowy ma taką zaletę, że nad nim można umieścić dodatkową półkę.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Czy ja wiem czy drzwi są aż tak ważną częścią wystroju...
Fotele metalowe są bardzo nowoczesne.
porada: Rodzaje okien
Mam jakiś sentyment do okien drewnianych lecz niestety póki...
Dzięki przeczytaniu tej publikacji już wiem, jak powstaje...