Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródŁazienka w stylu nowoczesnym - jak ją stworzyć?

Łazienka w stylu nowoczesnym - jak ją stworzyć?

berlin-1571046-1920.jpg

Lubisz relaks w zaciszu domowej łazienki? Cenisz sobie komfort i lubisz piękne wnętrza? Nowoczesna, funkcjonalna i stylowa łazienka to marzenie wielu z nas. Pomieszczenie to jest zwykle jednym z mniejszych, jakie posiadamy w domach, dlatego jego urządzenie wymaga nieco więcej uwagi. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości niewielkiej łazienki, konieczny jest wybór mebli i dodatków, które nie zajmą całej wolnej przestrzeni oraz pozwolą na uporządkowanie pomieszczenia i będą wygodnym miejscem do przechowywania wszystkich niezbędnych przedmiotów. Pod pojęciem nowoczesnej łazienki kryje się kilka rzeczy. Jakich? W jaki sposób zaaranżować przestrzeń tak, by była wygodna w codziennym użytkowaniu, oraz aby spełniała nasze oczekiwania estetyczne?


Stylowa i funkcjonalna szafka

Aby stworzyć nowoczesną łazienkę potrzebny będzie pomysł oraz odpowiednie meble. Jako że łazienki mają przeważnie niewielki metraż, nie powinniśmy umieszczać w ich wnętrzach wyposażenia, które zajmie zbyt dużą powierzchnię podłogi. Zamiast decydować się na zakup jednego, ale dużego mebla, np. komody albo szafki, lepiej wybrać dwa mniejsze i rozstawić je w różnych miejscach łazienki. Meblem, który z pewnością powinien znaleźć się w łazience jest komoda lub szafka. W małej łazience świetnie sprawdzi się mebel z drzwiami przesuwnymi. Komoda wyposażona w szuflady oraz ukryte półki będzie najlepszym rozwiązaniem. Mebel idealnie sprawdzi się do przechowywania ręczników, przyborów kosmetycznych, kosmetyków lub środków chemicznych. Mebel z płaskim blatem to także dodatkowa przestrzeń do ekspozycji dekoracji lub roślin.

Regał i szafki wiszące

Wraz ze wspomnianą szafką albo komodą warto we wnętrzu łazienki umieścić także regał w formie słupka. Wąski mebel z półkami zmieści się w każdym kącie i jest doskonałym miejscem do przechowywania najczęściej stosowanych kosmetyków, suszarek czy ręczników dla gości. Co więcej, półki regału można także wykorzystać w celach estetycznych i wyeksponować na nich świece zapachowe lub rośliny. Świetnym rozwiązaniem są także szafki wiszące. Meble łazienkowe nie zajmują miejsca na podłodze i można je umieszczać na różnych wysokościach. Dzięki temu można dodatkowo zwiększyć funkcjonalność łazienki przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni na podłodze.

Uniwersalne, jasne meble łazienkowe

Estetyczne meble łazienkowe mogą mieć wiele form i kolorów. W pomieszczeniu o niewielkim metrażu idealnie sprawdzą się meble o jasnych i lakierowanych frontach. Dzięki temu rozwiązaniu łazienka będzie sprawiać wrażenie nieco bardziej przestronnej i jasnej. Co więcej, meble w białym, beżowym albo jasnoszarym kolorze będą idealnym tłem dla dekoracji w postaci dywaników, ozdób wiszących lub dekoracji znajdujących się na pólkach i blatach.

W ofercie sklepu Resmar znajdziesz szeroki wybór stylowych oraz funkcjonalnych mebli, dzięki którym Twoja łazienka nabierze charakteru i będzie zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu. Sklep oferuje nowoczesne zestawy oraz pojedyncze meble, dzięki czemu bez wysiłku stworzysz wspaniałą łazienkę dla całej rodziny.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Już od jakiegoś czasu słyszę, że bardzo popularne są...
Jazda konna to świetna forma rozrywki. Nie warto się obawiać.
Potwierdzam. Domek z drewna do marzenie każdego dziecka. Mój...
porada:
Fachowe doradztwo przy wyborze okien to duża pomoc jak ktoś...