Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródMeble do salonu — najnowsze trendy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Meble do salonu — najnowsze trendy

berlin-1571046-1920.jpg

Salon to przestrzeń, w której spędzamy niezwykle dużo czasu — to tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu (przestrzeń relaksacyjna) oraz spędzamy czas z zaproszonymi gośćmi (przestrzeń reprezentacyjna). W najnowsze trendy, które występują w salonach, można przede wszystkim wpisać eklektyzm, styl eco i boho, a także próby ocieplenia sterylnego minimalizmu. Na topie są tradycyjne rękodzieła, a także pobieranie inspiracji z orientalnych krajów, w których dominuje wielobarwna kolorystyka wraz z nietuzinkową forma.


styl etno

Popularnością cieszy się stylistyka etno, która polega na łączeniu ze sobą wyrobów, a także wzorów z różnych części świata — swoje inspiracje powzięła w folklorze. Meble do salonu zazwyczaj tworzone są na kształt figur geometrycznych oraz figur abstrakcyjnych, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. We wspomnianych przestrzeniach dominuje stonowana paleta kolorystyczna lub wręcz przeciwnie mocna kolorystyka związana z wnętrzami eklektycznym.

styl minimalistyczny

Nowoczesność i minimalizm dalej są trendami, które utrzymują wysokie stanowisko w aranżacji salonu, jednakże coraz częściej są one łagodzone — nie są związane wyłącznie z surowym wykończeniem. Do takich pomieszczeń dodaje się sporo dekoracji o charakterze naturalnym, które są stworzone z nietuzinkowych materiałów.

Chłodną biel, a także neutralną szarość coraz częściej zastępuje się delikatną paletą kolorystyczną, tj. beżami, kremami, a nawet pastelami. Do prostych wnętrz coraz częściej dodaje się wyjątkowe motywy dekoracyjne, np. tapety z grafikami, obrazy, a nawet plakaty. Chłodne wybarwienia zastępowane są ciepłymi kolorami, które wprowadzają do przestrzeni przytulny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Designerzy jednocześnie wciąż nie rezygnują z form geometrycznych o czystym wykończeniu, które często wykorzystywane są w stylistyce eklektycznej — jej głównym celem jest łączenie różnych elementów danego stylu w całość. 

Dodaj komentarz

Nata
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Meble do salonu kupiłabym tylko w stylu minimalistycznym.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Z takim łóżkiem mogłabym się czuć jak w hotelu. Bardzo...
Pomocny artykuł
Wnętrza projektowane w tym roku będą niezwykle ekspresyjne...
Łazienka jest bardzo ważna dla mnie