Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródNa co zwrócić uwagę przed zakupem fotela gamingowego? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Na co zwrócić uwagę przed zakupem fotela gamingowego?

berlin-1571046-1920.jpg

Różnego rodzaju krzesła i fotele to jedne z najważniejszych mebli, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. One umożliwiają nam wykonywanie pracy, relaks, spożywanie posiłków oraz wykonywanie podstawowych czynności. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas oglądania foteli gamongowych?


Czym kierować się podczas podejmowania decyzji o zakupie?

Jako że wiele godzin dziennie spędzamy w pozycji siedzącej, powinniśmy zadbać, by nasze fotele były nie tylko wygodne, ale i ergonomiczne. Od właściwej pozycji siedzenia zależy nasze zdrowie, zwłaszcza stan pleców oraz kręgosłupa. Dlatego producenci stworzyli oddzielny typ foteli, czyli tzw. fotele ergonomiczne. Produkty z tej kategorii wyróżniają się konstrukcją oraz designem. Są to także zwykle nieco droższe fotele, które swoją jakością biją na głowę tanie fotele biurowe, jakich używamy na co dzień.

Konstrukcja

Wysokiej jakości fotele gamingowe łączą w sobie piękny design, wykonanie z najwyższej jakości materiałów oraz nowoczesne mechanizmy dostosowujące mebel do naszych potrzeb. Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie fotela jest jego konstrukcja. Stabilność uzyskana dzięki zastosowaniu solidnego, stalowego szkieletu to gwarancja trwałości. Dzięki temu bez obaw będzie można się odchylić w tył lub rozłożyć fotel do pozycji leżącej bez obaw o naruszenie konstrukcji fotela. Nie bez znaczenia jest waga użytkownika. Wysokiej jakości fotel gamingowy powinien wytrzymać obciążenie do nawet 200 kilogramów.

Siedzisko

To, czy będzie nam odpowiadać twardość siedziska jest kwestią bardzo indywidualną. Dlatego w tym przypadku nie pozostaje nic innego jak tylko sprawdzić na własnej skórze to, czy siedzisko w konkretnym fotelu nam odpowiada czy też nie. W fotelach gamingowych najczęściej stosuje się wypełnienie gąbką lub pianką. Gąbka zapewnia miękkość, ale szybciej się odkształci. Z kolei w przypadku pianki siedzisko będzie bardziej twarde, ale na dłużej zachowa swoje właściwości.

Obicie - skóra czy tkanina?

Fotel gamingowy jest zwykle nieco większy niż standardowy fotel biurowy. Do jego obicia potrzebna jest większa ilość materiału. Dlatego ważnym jest, by sprawdzić, jaką tkaniną lub skórą obszyty jest dany mebel. Fotele gamingowe z najwyższej półki najczęściej tapicerowane są skórą naturalną. Jest ona miękka i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Podobnie z eko skórą. Mimo iż są to materiały najwyższej jakości, mogą być problematyczne w cieplejszych miesiącach roku. Wówczas obicie fotela szybciej przyklei się do ciała, tworząc niemały dyskomfort. Dlatego wśród foteli gamingowych znaleźć można także propozycje obszyte tkaninami. Do wyboru jest szeroka gama materiałów, od bawełny po tworzywa syntetyczne. Co prawda meble tego typu są trudniejsze w czyszczeniu, ale zapewniają lepszą wentylację, nie są śliskie i nie będą kleić do skóry w upalne dni.

Stopień odchylenia

Fotele gamingowe charakteryzują się specjalnymi mechanizmami umożliwiającymi wychylenie oparcia siedziska. W zależności od rodzaju fotela, najczęściej spotykane są mechanizmy służące blokowaniu w pozycji pionowej, umożliwiające odchylanie się z różną siłą nacisku bądź zapewniające blokadę oparcia w kilku wybranych ustawieniach.

Zabezpieczenie kręgosłupa

W konstrukcji fotela gamingowego znajdują się także elementy stanowiące wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie w odcinkach lędźwiowym oraz szyjnym. W niektórych meblach można spotkać specjalne poduszki pod kark oraz plecy, które użytkownik umieszcza w odpowiednich dla siebie miejscach. W innych fotelach z kolei stosuje się pokrętła umożliwiające regulację oparcia na wysokości lędźwi. To rozwiazanie ma jednak pewną wadę - nie można tu dokonać regulacji wysokości tego elementu. Na rynku dostać można zarówno fotele gamingowe za 400, jak i 1400zł. Cena tego mebla zawsze uzależniona jest od tego, jakie materiały i systemy zostały użyte do jego wykonania. Tani fotel z pewnością posłuży znacznie mniej czasu niż ten wysokiej jakości. Dlatego w ty miejscy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie - czy warto oszczędzać na zdrowiu? Czy warto kupić fotel, który będzie tani, ale nie zapewni właściwej pozycji siedzenia i nie będzie ergonomiczny? Z pewnością nie. 

Dodaj komentarz

Edyta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Warto zwrócić uwagę na siedzisko oraz oparcie.

Iga
Dodano:
0
0

Ciekawa publikacja.

Franciszka
Dodano:
0
0

Teraz wiem na jakie cechy zwrócić uwagę, przy zakupie fotela.

Tomek
Dodano:
0
0

Nie warto oszczędzać na zdrowiu, inwestycja w dobry fotel to podstawa.

Dominik
Dodano:
0
0

Dla mnie wygoda jest na pierwszym miejscu, a dopiero później wygląd fotela.

Piotr
Dodano:
0
0

Dla mnie fotel gamingowy musi być skórzany i dbający o zdrową postawę.

Kamil
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł. Polecam


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Ja zawszę wolę na wymiar
Fotele uszaki są bardzo komfortowe oraz wygodne.
porada: Tapety ścienne
Tapeta na ścianę to dobry pomysł
Ciekawe opakowanie bardziej interesuje klienta.