Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródNa którą stronę powinny być skierowane okna? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Na którą stronę powinny być skierowane okna?

berlin-1571046-1920.jpg

Planując budowę domu pod uwagę trzeba wziąć rozmieszczenie okien. Optymalnym rozwiązaniem będą okna umieszczone w taki sposób, aby gwarantować maksymalne doświetlenie wnętrz. A na którą stronę świata powinny być skierowane? Wschód, zachód, a może północ lub południe? Odpowiednie położenie okien jest bardzo ważne, aby mieszkańcy domu czuli się zawsze komfortowo. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że tak naprawdę usytuowanie okien zależne jest od rodzaju pomieszczenia.


Sypialnia. Tutaj okna powinny być skierowane na wschód – jest to rozwiązanie optymalne. Jeżeli bowiem okna byłyby skierowane na zachód to wieczorem w sypialni mogło by robić się zbyt gorąco, a z kolei rano byłoby ciemno. Jeżeli natomiast ona byłyby skierowane na południe to zarówno rano jak i wieczorem w sypialni będzie zbyt duży cień.

Kuchnia – w kuchni najczęściej jest cieplej niż w innych pomieszczeniach, dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie rozmieszczenie okien na wschód lub ewentualnie na północ. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, aby promienie słoneczne jeszcze dodatkowo dogrzewały kuchnię. Ponadto dobrze też jeżeli z kuchni widoczna jest brama wjazdowa na posesję, wejście lub miejsce zabaw dzieci.

Pokój dzienny. Okna pokoju dziennego lub salonu najlepiej kierować na południe lub zachód. Dzięki temu pomieszczenie będzie doskonale oświetlone promieniami słonecznymi i przytulne. Okna z pokoju powinny wychodzić nawet na dwie strony, aby zapewniać domownikom atrakcyjne widoki.

Jadalnia. Podstawowa zasada – okna jadalni nie powinny być skierowane na północ, ponieważ byłoby wtedy ciemno i ponuro. Również jadalnia z oknami od wschodu nie będzie zbyt korzystnym rozwiązaniem. Optymalną opcją jest więc montaż okien od strony południa lub zachodu. Przez okna zachodnie promienie słoneczne będą wpadać pod dużym kątem, tak więc doskonale rozświetlą pomieszczenie.

Pomieszczenia gospodarcze – tutaj okna mogą być usytuowane w każdym miejscu. Niezależnie jednak od tego na jaką stronę się decydujemy, montujmy stolarkę okienną najwyższej jakości. Polecane są okna PCV z oferty Grupy Solo. To wysokiej klasy okna, które idealnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Solidne, stabilne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Weronika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze rozmieszczone okna pozwolą na dobre nasłonecznienie naszego domu, co za tym idzie oświetlenie, ale też ciepło.

~Magda
Dodano:
0
0

Zgadzam się do sypialni, okna zwrócone na wschód. Natomiast najlepsze okna do pokoju dziennego to te na zachód, aby wieczorami można było podziwiać zachód słońca.

Ryszard
Dodano:
0
0

U mnie w takim razie jest zrobione trochę nie tak jak trzeba


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ja już nigdy nie zdecydowałbym się na dywan bo jestem...
Czy ja wiem czy drzwi są aż tak ważną częścią wystroju...
Potwierdzam. Domek z drewna do marzenie każdego dziecka. Mój...
Zdecydowanie apartament, ale o gustach się nie dyskutuje....