Okap wyspowy

berlin-1571046-1920.jpg

Kuchnia z wyspą posiada wielu zwolenników. Jej nieprzeciętny wygląd, stylowy charakter i wygoda użytkowania przemawia sama za siebie. Wyspa pełni kilka istotnych funkcji. Między innymi zwiększa powierzchnie tradycyjnego kuchennego blatu. Można do niej dotrzeć z wielu części pomieszczenia. Sprawdza się to rewelacyjnie w pokojach połączonych z aneksem kuchennym. W takich kuchniach montowane są zazwyczaj okapy wyspowe - umieszczone na suficie, zaraz nad płytą grzewczą. Znajdują się nad wyspa, na której umiejscowiona jest także nasza kuchenka. Idealnie pasują do kuchni dużych, są też wysoce wydajne. Posiadają znacznie lepsze oświetlenie niż większość tradycyjnych okapów, przez co są dodatkowym źródłem światła w kuchni. Podstawową wadą okapów wyspowych jest ich cena. Niestety nie należą do najtańszych urządzeń.


Kuchnia wyspowa zazwyczaj stosowana jest w przypadku, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem o dużej powierzchni. Te, które są otwarte na salon powinny mieć na prawdę wydajny okap kuchenny. Nie chcemy przecież, aby w miejscu popołudniowego odpoczynku otaczały nas z wszystkich stron nieprzyjemne zapachy, a na meblach tworzył się nieciekawy osad z tłuszczu. Pozbycie się takiej niespodzianki na szafkach jest bardzo czasochłonne i z pewnością nie należy do przyjemnych. Gdybyśmy mieli taką czynność powtarzać codziennie, pewnie nie bylibyśmy zadowoleni. Na szczęście powstało takie urządzenie jak okap, które pomaga nam dbać o porządek w nierzadko ulubionym pomieszczeniu domowników. 

Okapy wyspowe nie zaburzają estetyki kuchni. Umiejscowione bezpośrednio przy suficie są widoczne dopiero, gdy popatrzymy do góry. Omawiane okapy pasują do kuchni wykonanych w różnych stylach. Dostępne są modele klasyczne, nowoczesne, utrzymane w stylu retro. Znajdziemy także różne odcienie tego typu urządzeń, aby dopasować je właściwie do naszej kuchni. Stylistyka urządzenia może być zatem właściwie dobrana do specyfiki naszej kuchni.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Trzeba się poważnie zastanowić czego oczekujemy od...
Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne.
Już od dawna rozmyślam się nad kupnem takiego o to narożnika
Ja kupiłam bardzo fajna toaletkę w sklepie internetowym....