Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródOkna i hałas Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Okna i hałas

berlin-1571046-1920.jpg

Dźwiękoszczelne okna to jeden z najlepszych sposobów na to, aby poradzić sobie w domu lub mieszkaniu z hałasem dochodzącym z zewnątrz. Okna takie doskonale sprawdzą się w miejskich obiektach mieszkalnych, gdzie lokatorzy muszą borykać się z ulicznym zgiełkiem. Tylko odpowiednio dobrana stolarka okienna optymalnie wyciszy pomieszczenie, a tym samym zapewni lokatorom komfort akustyczny. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w budynkach leżących w sąsiedztwie ruchliwych ulic lub miejsc publicznych.


Czym tak właściwie jest dźwiękoszczelność okien

Dźwiękoszczelność okien wyrażana jest poprzez współczynnik tłumienia hałasu, który oznaczamy skrótem Rw. Jest on podawany w decybelach. Im wyższa wartość tego współczynnika, tym mniej hałasu z zewnątrz docierać będzie do pomieszczeń. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby wyciszyć swój dom lub mieszkanie to instalujmy tylko i wyłącznie okna dźwiękochłonne. Z kolei wybierając odpowiedni poziom dźwiękochłonności warto jeszcze najpierw sprawdzić jakie w tym zakresie są potrzeby wszystkich domowników. Każdy rodzaj hałasu może bowiem przeszkadzać w innym stopniu poszczególnym osobom. Warto więc zadbać w tym zakresie o komfort wszystkich domowników.

Solidność konstrukcji również ma znaczenie

W zakresie odpowiedniej ochrony przed hałasem ogromne znaczenie ma też sama konstrukcja profilów okiennych i ich solidność. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby wybierać okna, które nie tylko będą mieć odpowiedni współczynnik Rw, ale też pochodzące od producentów, którzy oferują okna najwyższej klasy. Warto więc skorzystać z oferty Grupy Solo, która w tym zakresie oferuje bardzo szeroki wybór ekskluzywnych okien PCV o wysokim współczynniku tłumienia hałasu. Polecane profile to między innymi systemy Del Sol lub 3D Exclusive. Są to okna, które nie tylko świetnie tłumią hałas, ale również posiadają optymalny współczynnik izolacyjności termicznej. Profile cechują się doskonałymi parametrami, ale również wyróżniają się swoim nowoczesnym i eleganckim designem. We wnętrzu prezentować się będą stylowo, a na zewnątrz wkomponują się w każdą elewacje budynku. Oferta Grupy Solo to dźwiękochłonne okna, które nie zawodzą, są funkcjonalne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Jest to rozwiązanie doskonałe dla osób, które cenią sobie stolarkę okienną doskonałej jakości. Trzeba też zwrócić uwagę na to, aby okna były odpowiednio zmontowane. Nieprawidłowy montaż może bowiem przyczynić się do niepełnej ochrony przed hałasem dobiegającym z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Oskar
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W miastach takie okna to bardzo dobra rzecz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Dzisiaj możemy wybrać pudełka kartonowe jakie tylko chcemy.
Bardzo lubię konie,ale jeszcze nie miałam okazji na nich...
porada: Ogrodzenie z...
Dobry wybór, zwłaszcza ze względu na możliwość wyboru...
W moim drewnianym domku letniskowym na pewno znalazłby się...