Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródParkiet na lata Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Parkiet na lata

berlin-1571046-1920.jpg

Rodzajów podłóg jest tak wiele, że ciężko podjąć decyzję, którą z nich wybrać. Zadajemy sobie szereg pytań - która będzie najlepsza ? Jaki powinna mieć kolor ? Która z podłóg jest najtrwalsza, praktyczna w użytkowaniu ? By wybrać podłogę, która będzie nam służyła przez wiele lat trzeba wiedzieć, czym kierować się przy jej wyborze. Obecnie wśród podłóg drewnianych możemy wyodrębnić podłogi z litych desek, parkiety, mozaiki, parkiet przemysłowy oraz panele drewniane lub laminowane. 


Materiał

Zaczynając od materiału najbardziej trwałego, jest to bez wątpienia przemysłowy parkiet podłogowy. Jest on niemal niezniszczalny, a po ułożeniu wygląda niezwykle efektownie. Parkiet przemysłowy pierwotnie był przeznaczony do obiektów użyteczności publicznej i stąd jego nazwa. Teraz wkracza do prywatnych pomieszczeń. Parkiet przemysłowy produkowany jest z dębu palonego, z drewna tekowego, merbau, acajonu, ipe. Te gatunki drewna są bogate w barwę i desenie. Odważni i z pomysłem – parkietem przemysłowym dekorują fragmenty ścian, który w tym miejscu wygląda równie okazale jak na podłodze. W nowoczesnych wnętrzach staje się coraz bardziej popularny.

Sposób ułożenia

Urok tradycyjnego parkietu, potocznie nazywanego klepką, kryje się w sposobie ułożenia deseczek. Te niewielkie rozmiarem deszczułki układa się w cegiełkę lub jodełkę. Jeśli chcemy by nasza podłoga miała wzór wyraźny, ułóżmy klepkę wykonaną z czereśni, orzecha lub drewna egzotycznego. Te rodzaje drewna mają głęboką barwę i wyraźne słoje tworząc bardzo elegancką i wyrazistą podłogę. Parkiet o mniej wydatnym wzorze ułożymy natomiast z mniej dekoracyjnego drewna, którym jest buk i jesion, sosna, świerk. Dobrze ułożony parkiet ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, a jednocześnie jest bardzo ładny i trwały.

Dodaj komentarz

Daria
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Drewniana podłoga we wnętrzu dodaje fajnego klimatu.

~Artur
Dodano:
0
0

W moim nowym domu wszystkie podłogi są z drewna, wszędzie mamy lite deski w jednym kolorze. Wygląda to bardzo elegancko i minimalistycznie. Nie chciałbym mieć w każdym pokoju innej podłogi.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Fajnie by było jakby pokój dziecięcy urządzić razem z nim
Zgadzam się, okna do domu powinny wyciszać. To jest ich...
Wakacje z rodziną? Jak najbardziej! Można się tam...
Odkurzacz piorący ratuję mnie za każdym razem. Świetnie...