Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródPosiadanie dywanu w mieszkaniu Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Posiadanie dywanu w mieszkaniu

berlin-1571046-1920.jpg

Aby w mieszkaniu nie uciekało ciepło, głownie w zimie, bo ogrzewanie jest drogie, ważne są dywany położone na podłogach. Im większe dywany w pokojach, tym jest cieplej. Czasami jednak szkoda przykryć pięknej podłogi, więc dywany kupuje się małe, czasem na wymiar, jedynie pod konkretny mebel, np. pod stół.


Dzięki temu, że dywany położone są na podłogach, można chodzić w domu na boso, co sprzyja zdrowiu człowieka, gdyż jest naturalnym masażem dla stóp. Poboczną, a projektanci uważają, że jednak priorytetową cechą, jaką jest posiadanie dywanu w mieszkaniu, czy w domu, jest fakt, że zdobi pomieszczenie, nadaje polotu i charakteru.

Za pomocą wykładziny, czy małego dywaniku można zmieniać wystrój wnętrz. Dywaniki, czy duże dywany wybiera się do zasłon, koloru ścian, ułożenia mebli. Nawet w łazienkach czy pralniach kładzie się dywaniki, aby grzały stopy, kiedy wyjdzie się z wanny. Dodatkowo dywany i dywaniki sprawiają, że parkiet czy płytki są pod ochroną.
Zakup dywanu to nieduży wydatek, usuwanie plam z dywanów to również nie problem, a cyklinowanie parkietu to i owszem, a do tego kłopotliwe, gdyż trzeba wynieść z pomieszczenia wszystkie meble. Kiedy ma się duży dom i progi, można zanieść meble do innego pokoju, kiedy mieszka się w małym mieszkanku i meble trzeba wynieść przed blok, a spadłby deszcz, to i meble mogą ulec zniszczeniu, dlatego zmiana dywanu jest dużo prostsza i tańsza.

Dodaj komentarz

~Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Lubie mieć dywan pod stopami, jako dziecko zawsze bawiłam się w obrębie dywanu. W dodatku jak mi coś spada czasem z półek to nie robi takiego wielkiego hałasu i nie tłucze się gdy spanie właśnie na dywan.

Tymian
Dodano:
0
0

Ja już nigdy nie zdecydowałbym się na dywan bo jestem alergikiem a to wylęgarnia zarazków i bakteri


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Rolety to fajne rozwiązanie.
Stylowe meble do sypialni zmienią całkowicie jej klimat.
Super jest pooddychać świeżym, górskim powietrzem.
Meble rattanowe, czy metalowe nigdy nie zastąpią u mnie...