Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródProjektowanie wnętrz w stylu antycznym Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Projektowanie wnętrz w stylu antycznym

berlin-1571046-1920.jpg

Trendy dominują praktycznie wszędzie i w znaczący sposób wpływają na nasz kształt życia nawet jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Teraz duży wybór materiałów wykończeniowych pozwala nam tak urządzić wnętrze, jak sobie to wymarzymy. Nie zawsze jednak to co jest trendy teraz nie wywołuje w nas szczególnego zachwytu, więc może warto przypomnieć sobie, to było modne kiedyś i jest modne nadal


Projektowanie wnętrz w stylu klasycznym jest ponadczasowe i trzeba nam wiedzieć, że w architekturze oznacza to wyraz praktycznych potrzeb. We wnętrzu styl klasyczny bardziej odnosi się do wystroju niż samych form. Aranżacja wnętrz w tym stylu wyróżniają duże lustra, eleganckie meble oraz posadzki z marmuru, porcelana czy grube tkaniny dekoracyjne. 
Projektowanie wnętrz w stylu antycznym nawiązuje troszkę do stylu klasycznego greckiego. W tym stylu główna role odgrywają kolory: beże, brązy, błękit i zieleń.
Jeśli chodzi o meble to styl ten cechuje się meblami masywnymi, ciężkimi oraz wykonanymi z pełnego drewna. Dużym powodzeniem cieszy się styl angielski. Wnętrza w tym stylu są koloru białego z bardzo subtelnymi dodatkami np. tapetami, porcelaną i tkaninami. Projektowanie wnętrz w tym stylu to również dodatki takiej jak zegary, ramki i ozdobne cukierniczki. 
Musimy pamiętać o tym, że we współczesnej aranżacji wnętrz mieszkanie staje się pewnego rodzaju azylem, chroniącym od zgiełku. W tym stylu wnętrza pozbawione są masywnych i ciężkich mebli. Projektowanie wnętrz nowoczesnych pomieszczeń chętnie kieruje się tradycyjnymi motywami.

Dodaj komentarz

~Alina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Myślę, że do antycznych wnętrz potrzeba przestrzeni. Pięknie wyglądają pomieszczenia zaprojektowane w tym stylu, chciałabym mieć taki salon i korytarze.

Weronika
Dodano:
0
0

W sklepach mamy coraz więcej mebli projektowane w tym stylu

Ela
Dodano:
0
0

Pomieszczenia zaaranżowane w stylu antycznym mają w sobie to coś


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Bardzo chętnie wybrałabym się na takie wakacje z moim...
Nie jestem fanką takiego rozwiązania do kuchni
Musiałabym zobaczyć jak się to prezentuje na żywo
Nie wyobrażam sobie mieć plastikowych lub materiałowych...