Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródRóżne rodzaje baterii kuchennych

Różne rodzaje baterii kuchennych

berlin-1571046-1920.jpg

Dawno minęły czasy, kiedy przy urządzaniu kuchni mieliśmy do wyboru jedynie aluminiowe zlewozmywaki kuchenne z najzwyklejszą baterią. Dziś wybór jest ograniczony jedynie zasobnością naszego portfela i możliwościami przestrzennymi kuchni. Nowoczesne baterie są ładne, skonstruowane z pomysłem. Większość jest wyposażona w przydatne możliwości ułatwiające oszczędzanie wody. Przede wszystkim jednak nowoczesne baterie są wytrzymałe. Warto sobie uświadomić, że bateria jest jednym z najintensywniej używanych elementów wyposażenia kuchni i powinna być dobrze do niej dobrana.


Mamy do wyboru kilka standardowych modeli baterii. Najczęściej wybierane to baterie stojące, które montujemy w blacie, bądź w otworze zlewozmywaka. Pod zlewozmywakiem do baterii podpięta jest ciepła i zimna woda za pomocą złączy elastycznych, przez co samodzielny montaż jest niezwykle prosty. Otwory i rozmiar baterii natomiast został ujednolicony, przez co wymiana na inny model nie przysparza problemów.

Innym modelem są baterie naścienne, które przykręca się z kolei do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany. Popularność tego rozwiązania jednak maleje, a produkcja skierowana jest raczej do odbiorców którzy wymieniają dotychczasowe baterie i nie chcą remontować swojej kuchennej instalacji.

Baterie jednouchwytowe to takie, w których za pomocą jednego uchwytu wybieramy temperaturę wody oraz rodzaj jej strumienia. To rozwiązanie na przełomie ostatnich lat staje się coraz bardziej popularne. Woda w tym przypadku ustawiana jest za pomocą ceramicznej lub plastikowej głowicy wewnątrz baterii. Istnieją oczywiście także baterie dwuuchwytowe, w których znajdują się dwa pokrętła służące do mieszania wody. Każdym z nich oddzielnie regulujemy intensywność strumienia wody. Jednak baterię jednouchwytową można obsługiwać jedną ręką przez co jest praktyczniejsza od baterii dwuuchwytowej.

Najnowocześniejszym modelem baterii są bezdotykowe. Działają wyłącznie wtedy, gdy wykryją w pobliżu obiekt i nie wymagają obsługi dłonią. Automatycznie dozują też wodę o odpowiedniej temperaturze i sile strumienia. Są bardzo oszczędne, dlatego że woda nigdy nie leje się bez potrzeby. Nie są to jednak typowe baterie do kuchni ze względu na niską funkcjonalność, ale doskonale sprawdzają się one w łazience.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Dodatkowo tunele chronią nasze warzywa przed ptakami lub...
Piękne miasto warte zobaczenia, jak i cała Grecja, mnóstwo...
W moim drewnianym domku letniskowym na pewno znalazłby się...
Żałuje, że w blokach nigdy nie ma okien w łazienkach.