Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródSystemy rozkładania kanap, które są najlepsze? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Systemy rozkładania kanap, które są najlepsze?

berlin-1571046-1920.jpg

Wybierając kanapę lub narożnik do przestrzeni salonu, musimy się zastanowić czy chcemy opcję rozkładaną z funkcją spania, czy opcję nierozkładaną. Jeżeli decydujemy się na sofę z funkcją spania, zyskujemy na dodatkowym miejscu do spania dla zaproszonych przez nas gości. Większość sof i narożników z funkcją spania mają zastosowane różnorodne systemy rozkładania, które wpływają bezpośrednio na jakość snu, a także wygodę korzystania z mebla. Co więcej, od systemu rozkładania mebla zależne jest również to, czy będzie on wyposażony w praktyczny pojemnik na pościel. Jakie są najpopularniejsze systemy rozkładania?


System Delfin

Najczęściej w narożniki wyposażone są w system Delfin, który umożliwia szybkie i sprawne rozłożenie, dzięki czemu uznawany jest za niezwykle łatwy w obsłudze. Aby skorzystać z rozłożonego narożnika, wystarczy wysunąć wózek, który znajduje się pod siedziskiem i następnie pociągnąć za specjalny uchwyt, aby wyciągnąć materac — takim oto sposobem zyskujemy na powierzchni przeznaczonej do spania. Dzięki wspomnianemu systemowi rozkładania narożnika zyskujemy nie tylko wygodną przestrzeń do spania, ale przede wszystkim przestronną przestrzeń do wypoczynku.

System DL

Kolejnym niezwykle popularnym systemem rozkładania sofy jest system DL, który równie chętnie jest stosowany w narożnikach. System DL jest nie tylko bardzo wygodny, ale przede wszystkim praktyczny. Pierwszym krokiem do rozłożenia kanapy jest wysunięcie siedziska, a następnie złożenia oparcia, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać dość przestronną powierzchnię spania. Z pewnością zaletą takiego rozwiązania jest dostępność pojemnego schowka na pościel.

System Klik-Klak

Ogromną popularnością cieszy się system rozkładania Klik-Klak, który chętnie był stosowany kilkanaście lat temu w wersalkach. Aby rozłożyć sofę z wykorzystaniem wspomnianego mechanizmu, wystarczy lekko unieść siedzisko i docisnąć je w stronę oparcia aż do usłyszenia charakterystycznego dźwięku, jakim jest "klik". Następnie należy opuścić siedzisko i wtedy usłyszymy dźwięk "klak". Właśnie od wspomnianych dźwięków wzięła się nazwa prezentowanego systemu rozkładania. Jedyną wadą takiego systemu jest fakt, że sofę trzeba będzie odsunąć od ściany przez jej rozłożeniem.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przydatny artykuł

~Ada
Dodano:
0
0

Pomocne informacje

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Rozkładana sofa jest świetnym wyborem

Robb
Dodano:
0
0

Dzisiejsze sofy czy narożniki z funkcją spania są o wiele wygodniejsze niż meble, które były dostępne kilka lat temu.

Igga
Dodano:
0
0

Rozkładana sofa, to bardzo praktyczny mebel. Zawsze to dodatkowe miejsce do spania.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Ja w swoim mieszkaniu mam albo płytki ceramiczne albo panele
Mam portret Marlin Monroe wykonany w tym stylu i uwielbiam go....
Nie wiedziałam, że jest taka osoba jak zdun. Bardzo ciekawe....
Nie wyobrażam sobie żebym mógł zastąpić swoje kafelki...