Tunele foliowe do ogrodu

berlin-1571046-1920.jpg

Osłony w ogrodach przydają się bardzo często. Każdy właściciel pięknego ogrodu chce, aby jego rośliny dały dobre plony i aby nic im nie zagrażało. Niestety - nie wszystko jest od nas zależne. Istnieje wiele rodzajów osłon, które zabezpieczają warzywa i owoce na działkach - różnią się one specyfiką i właściwościami. Nie mniej jednak wspierają nas w tym, by otrzymać nie tylko duże plony, ale też, by nic im nie zaszkodziło. 


Osłony ogrodowe mają wiele istotnych funkcji. Do najważniejszych zaliczymy przyśpieszenie zbiorów, a także ich ochronę. Bardzo popularnym rodzajem osłony będzie tunel foliowy, który tworzony jest przede wszystkim pod uprawę warzyw.
Dzięki tunelom foliowym uprawa jest bardziej skuteczna, a roślinom nic nie zagraża. Wbrew pozorom szkodzi im bowiem nie tylko bardzo silny deszcz, ale także wiatr.
Tunel foliowy skutecznie zapobiega uszkodzeniom, chroni przed najczęściej występującymi zagrożeniami. Tunele foliowe chronią przed insektami, przyśpieszają plony. Warto przy tym skupić się także na innych korzyściach - jest to osłona tunelowa stosunkowo niedroga. Zarówno koszt zakupu tunelu foliowego, jak i ewentualne jego zamontowanie nie jest dużą inwestycją, nie wiąże się też z koniecznością poświęcenia znacznych nakładów czasowych. Materiały, z których tworzone są tego typu osłony są łatwo dostępne, a sama konstrukcja jest prosta - montaż nie sprawi żadnego problemu. 
Rozwiązania tego typu mają całe mnóstwo zalet, a wad już zdecydowanie mniej. Nie mniej jednak przyznać trzeba, że nie utrzymują stałej temperatury - tak jak chociażby szklarnia. Faktem jest ponad to, że wiele dostępnych na rynku tuneli to konstrukcje stosunkowo niskie. Zatem może to nieco utrudniać prace pielęgnacyjne dotyczące roślin. Alternatywą dla tunelu foliowego jest równie popularna szklarnia. Sprawdzi się ona przy dużych uprawach. Trzeba przyznać jednak, że budowa szklarni jest większą inwestycją - koszt jej budowy będzie dla każdego ogrodnika odczuwalny. Bardziej skomplikowana będzie także jej budowa.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Odpowiednia pielęgnacja dłoni to postawa pięknego wyglądu...
Ciekawym zabiegiem jest iniekcja usieciowanym kwasem...
Warto wybrać drukarkę która ma dodatkowe funkcje.
Wybór drukarki niekiedy jest bardzo trudny.
Ustrzyki górne to piękna wieś na urlop w Bieszczadach....
porada: Rodzaje rolet
Ostatnio wybierałem rolety do domu i muszę przyznać, że...
Mała łazienka nie oznacza źle. Wystarczy jedna szafka na...
porada: Parkiet na lata
Drewniana podłoga we wnętrzu dodaje fajnego klimatu.