Ubezpieczenie samochodu

berlin-1571046-1920.jpg

W internecie znajdują się porównywarki cenowe dostępnych na rynku ofert ubezpieczycieli. Można z nich skorzystać i dowiedzieć się, która firma tworzy najkorzystniejsze warunki dla kierowców. Co więcej w sprawie ubezpieczenia można również popytać znajomych lub rodziny. Z pewnością dowiemy się wtedy więcej szczegółów o firmach ubezpieczeniowych, które oni wybrali i płynących z tego korzyści. Kolejny krok to wybranie typu ubezpieczenia. OC musi posiadać każdy samochód. To podstawowe ubezpieczenie, które gwarantuje opłacenie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Dzięki jego obowiązkowi również w przypadku wypadku nie z naszej winy, ubezpieczyciel samochodu należącego do jego sprawcy, wypłaci nam odszkodowanie po oszacowaniu uszkodzeń.


ochrona życia kierowcy i pasażera

Inny rodzaj ubezpieczenia pojazdu to NWW. Dotyczy on ochrony życia kierowcy i pasażera. NWW nie jest obowiązkowe, ale warto przemyśleć jego zakupienie. Gwarantuje ono odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nagłej śmierci. Co więcej dotyczy nie tylko nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy, ale też w trakcie postoju na trasie, wysiadania i wsiadania, naprawy czy garażowania auta, załadunku i wyładunku czy wybuchu lub pożaru. Można ubezpieczyć w ten sposób nie tylko siebie, ale też pasażera samochodu. 

całodobowa ochrona

Kolejny typ ubezpieczenia to Assistance. Oferowane jest ono często jako uzupełnienie ubezpieczenia OC. Zapewnia ochronę całodobową oraz komfortowe załatwienie spraw związanych awarią samochodu lub wypadkiem na drodze. Zawiera pomoc techniczną, ale i prawniczą czy medyczną. Warto zapytać czy jest ona udzielana również za granicą. Ubezpieczenie auta możemy wykupić bezpośrednio w placówce firmy lub poprzez kontakt telefoniczny z konsultantem. W zależności jaka opcja jest dla nas korzystniejsza, taką dla siebie wybierzmy. Z pełnym ubezpieczeniem pojazdu możemy śmiało wyruszyć na drogi. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
My name’s Eric and I just came across your website -...
My name’s Eric and I just came across your website -...
porada: Rodzaje rolet
Ostatnio wybierałem rolety do domu i muszę przyznać, że...
Zdecydowanie apartament, ale o gustach się nie dyskutuje....
Jeśli mamy wypadek w UK warto skontaktować się z ekspertem,...
Parapet też jest rodzajem dekoracji, zwłaszcza, gdy...