Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródWykończenie podłogi Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Wykończenie podłogi

berlin-1571046-1920.jpg

Wykończenie podłogi ma bardzo ważne znaczenie, bo decyduje o komforcie użytkowania. Najbardziej istotną rolę w samej podłodze odgrywa podkład. Chodzi tu o warstwę bezpośrednio pod posadzką , której grubość powinna być dobrana do pomieszczenia. Najważniejsze, aby podkład był odporny na pękanie. Podłogi to jeden z wielu ważnych elementów wykończenia każdego domu. Materiały użyte na podłogi podkreślają nieodzownie  charakter pomieszczenia, ale również zapewniają właściwą izolację przed zimnem.


Tylko solidnie wykończona podłoga zmniejsza ryzyko późniejszego demontażu podłogi. Obecnie w budownictwie mamy wiele materiałów, którymi można wykończyć podłogi: płytki, posadzki, panele, parkiet, deski, kamień, tworzywa PCV. Kiedy decydujemy się na panele warto wykończyć je listwami przypodłogowymi, by podłoga estetycznie wyglądała.
Bardzo duży wybór mamy wśród płytek i drewna. W przypadku drewna wybór podłogi, z pozoru prosty może okazać trudny dlatego, iż to spory wydatek.
Każdy rodzaj podłogi na jaki się decydujemy posiada swoje indywidualne właściwości, z tego powodu podejmowanie decyzji powinno być dobrze przemyślane zważywszy na fakt, że podłogi mają nam służyć wiele lat.
Najlepszym rozwiązaniem są podłogi, które poza swoim niepowtarzalnym wyglądem nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych np. posadzki dla których czas nie jest wrogiem. Nawet z czasem powstające rysy dodają im tylko uroku. Na koniec warto wspomnieć, że przy wyborze podłogi szczególną uwagę zwracajmy na jakość podłogi i renomę producenta.

Dodaj komentarz

Remek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja w swoim mieszkaniu mam albo płytki ceramiczne albo panele


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi wujek-dobra-rada.pl Administrator! my name’s Eric and I...
Medycyna estetyczna nabiera szybko popularność w...
Interesujący temat artykułu
W ofercie jest coraz więcej różnych zabiegów
Wciąż najmodniejsze są proste bryły mebli, ale o ciekawym...
Czasami zestaw mebli jest w naszym guście i z pewnością ma...
Takie ogrodzenie pięknie wygląda gdy jest porośnięte...
Mała łazienka nie oznacza źle. Wystarczy jedna szafka na...