Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródZ czego najczęściej powstaje kantówka okienna?

Z czego najczęściej powstaje kantówka okienna?

berlin-1571046-1920.jpg

Kantówka okienna jest elementem wykorzystywanym przy produkcji okien. Producent drewna klejonego Richd. Anders wytwarza kantówkę głównie z drewna sosnowego, jednakże na indywidualne życzenie klientów kantówka jest wytwarzana z eukaliptusa lub modrzewia. W przypadku kantówki okiennej poszczególne warstwy drewna są ze sobą po prostu klejone, dlatego kantówkę nazywamy potocznie klejonką sosnową. Wysoka jakość kantówki zazwyczaj jest zapewniania, dzięki wysokiej wilgotności wykorzystanego w procesie produkcji drewna. Kantówka jest istotnym elementem drewnianych okien, dlatego warto zaopatrzyć się w nią u sprawdzonego producenta. 


Jak wygląda proces produkcji kantówki?

Proces produkcji kantówki okiennej musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach, aby uzyskać wysoką jakość końcowego materiału. Kantówka okienna powstaje w wyniku sklejenie ze sobą poszczególnych warstw drewna, a następnie poddawana jest specjalnym procesom impregnacji drewna. Niezwykle dużo zależy od wykorzystanego w procesie produkcji gatunku drewna - zależny od tego aspektu jest nie tylko wygląd kantówki, ale również jej właściwości. W przypadku okien zazwyczaj stosowana jest kantówka, która pasuje do ich profili, a więc standardowo składa się z trzech warstw drewna, które są ułożone naprzemiennie przebiegiem słojów - takie działanie nie tylko wpływa na stabilność ona, ale również na jego trwałość, ponieważ kantówka nie będzie się wyginać pod wpływem wilgoci. 

Kto produkuje kantówkę okienną?

Jak już wspomnieliśmy, jednym z producentów kantówki okiennej jest Richd. Anders, czyli polska firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży drzewnej. Oprócz kantówki okiennej o standardowych wymiarach wykonywane są również kantówki o profilach brytyjskich, skandynawskich, francuskich, a nawet włoskich. Producent drewna klejonego potrafi stworzyć kantówkę według indywidualnych wytycznych klienta, w tym: kantówkę do okien dachowych lub innych elementów klejonych. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Ważne jest, żeby kuchnia była tak zaplanowana aby...
Dokładnie tak, jeżeli ktoś chcę się w swoim domu czuć...
Uwielbiam wyjazdy pod namiot, Bieszczady są moim częstym...
Bardzo ciekawy artykuł o piecach akumulacyjnych. Nie...