Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródZ czego najczęściej powstaje kantówka okienna?

Z czego najczęściej powstaje kantówka okienna?

berlin-1571046-1920.jpg

Kantówka okienna jest elementem wykorzystywanym przy produkcji okien. Producent drewna klejonego Richd. Anders wytwarza kantówkę głównie z drewna sosnowego, jednakże na indywidualne życzenie klientów kantówka jest wytwarzana z eukaliptusa lub modrzewia. W przypadku kantówki okiennej poszczególne warstwy drewna są ze sobą po prostu klejone, dlatego kantówkę nazywamy potocznie klejonką sosnową. Wysoka jakość kantówki zazwyczaj jest zapewniania, dzięki wysokiej wilgotności wykorzystanego w procesie produkcji drewna. Kantówka jest istotnym elementem drewnianych okien, dlatego warto zaopatrzyć się w nią u sprawdzonego producenta. 


Jak wygląda proces produkcji kantówki?

Proces produkcji kantówki okiennej musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach, aby uzyskać wysoką jakość końcowego materiału. Kantówka okienna powstaje w wyniku sklejenie ze sobą poszczególnych warstw drewna, a następnie poddawana jest specjalnym procesom impregnacji drewna. Niezwykle dużo zależy od wykorzystanego w procesie produkcji gatunku drewna - zależny od tego aspektu jest nie tylko wygląd kantówki, ale również jej właściwości. W przypadku okien zazwyczaj stosowana jest kantówka, która pasuje do ich profili, a więc standardowo składa się z trzech warstw drewna, które są ułożone naprzemiennie przebiegiem słojów - takie działanie nie tylko wpływa na stabilność ona, ale również na jego trwałość, ponieważ kantówka nie będzie się wyginać pod wpływem wilgoci. 

Kto produkuje kantówkę okienną?

Jak już wspomnieliśmy, jednym z producentów kantówki okiennej jest Richd. Anders, czyli polska firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży drzewnej. Oprócz kantówki okiennej o standardowych wymiarach wykonywane są również kantówki o profilach brytyjskich, skandynawskich, francuskich, a nawet włoskich. Producent drewna klejonego potrafi stworzyć kantówkę według indywidualnych wytycznych klienta, w tym: kantówkę do okien dachowych lub innych elementów klejonych. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Meble do sypialni powinny być wykonane z dobrej jakości...
Tak jak w artykurze lepiej zapłacić trochę więcej za...
Bardzo pomocny artykuł. Jestem w trakcie szukania...
Na pierwszy rzut oka to ten obraz nie wygląda jakby miał...