Wujek Dobra Rada - najlepsze porady KulinariaCzy warto wybrać płytę indukcyjną do kuchni ? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Czy warto wybrać płytę indukcyjną do kuchni ?

Czy warto wybrać płytę indukcyjną do kuchni ?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni, musisz rozważyć jakie masz potrzeby i wymagania. Dobrze byłoby też poznać zalety i wady poszczególnych opcji. Wiele osób decyduje się obecnie na wybór płyty elektrycznej - szczególnie popularna jest indukcja.


zalety wyboru

Płyty indukcyjne mają wiele zalet, które wpływają na komfort ich użytkowania. Pomimo, że nie należą do najtańszych, to w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do oszczędności. Czas gotowania na takim modelu znacznie się skraca, przez co nie musimy zużywać dużych ilości energii elektrycznej. Płyty indukcyjne są wysoce zaawansowane technologicznie, mają wiele funkcjonalności, opcji dodatkowych. Zwolennicy indukcji podkreślają też, że płyta jest wygodna, praktyczna i łatwo jest ją utrzymać w czystości. Nie mniej jednak faktem jest, że płyty elektryczne są nieco bardziej podatne na awarie niż płyty gazowe. Do płyty indukcyjnej trzeba też zakupić specjalne garnku, które wykonane są z stali ferromagnetycznej. A to jest dodatkowy koszt. Ostatecznie o wyborze płyty decyduje wiele czynników. Z jednej strony są to osobiste preferencje, z drugiej strony funkcjonalność sprzętu. Istotna będzie także estetyka modelu, który wzbudza nasze zainteresowanie.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja jestem zwolennikiem płyty indukcyjnej niż kuchenki gazowej

~Ada
Dodano:
0
0

Przydatne zalety posiadania płyty indukcyjnej

~Ela
Dodano:
0
0

Pomocny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Płyta indukcyjna jest świetnym rozwiązaniem do kuchni

Monika
Dodano:
0
0

Myślę że takie rozwiązanie jest lepsze, bezpieczne i tańsze niż kuchenka gazowa.

~Damian
Dodano:
0
0

Dzięki płycie indukcyjnej w mieszkaniu nie korzysta się już z gazu - jest o wiele bezpieczniej. W domach jednorodzinnych warto zainstalować panele fotowoltaiczne, które zredukują koszty prądu generowane przez płytę indukcyjną.

Monika
Dodano:
0
0

Zakup płyty indukcyjnej był dobrym pomysłem. Płyta zajmuje mniej miejsca niż kuchenka. Po odłączeniu kuchenki zrobiło się miejsce na dodatkową szafkę na garnki, talerze.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Włoska kuchnia jest bardzo smaczna i zdrowa.
W domu używam expresu do kawy. Parzona kawa jest smaczna.
Przydatne informacje
Kuchnia w zabudowie to naprawdę dobre rozwiązanie. Wnętrze...