Wujek Dobra Rada - najlepsze porady KulinariaCzy warto wybrać płytę indukcyjną do kuchni ? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Czy warto wybrać płytę indukcyjną do kuchni ?

Czy warto wybrać płytę indukcyjną do kuchni ?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni, musisz rozważyć jakie masz potrzeby i wymagania. Dobrze byłoby też poznać zalety i wady poszczególnych opcji. Wiele osób decyduje się obecnie na wybór płyty elektrycznej - szczególnie popularna jest indukcja.


zalety wyboru

Płyty indukcyjne mają wiele zalet, które wpływają na komfort ich użytkowania. Pomimo, że nie należą do najtańszych, to w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do oszczędności. Czas gotowania na takim modelu znacznie się skraca, przez co nie musimy zużywać dużych ilości energii elektrycznej. Płyty indukcyjne są wysoce zaawansowane technologicznie, mają wiele funkcjonalności, opcji dodatkowych. Zwolennicy indukcji podkreślają też, że płyta jest wygodna, praktyczna i łatwo jest ją utrzymać w czystości. Nie mniej jednak faktem jest, że płyty elektryczne są nieco bardziej podatne na awarie niż płyty gazowe. Do płyty indukcyjnej trzeba też zakupić specjalne garnku, które wykonane są z stali ferromagnetycznej. A to jest dodatkowy koszt. Ostatecznie o wyborze płyty decyduje wiele czynników. Z jednej strony są to osobiste preferencje, z drugiej strony funkcjonalność sprzętu. Istotna będzie także estetyka modelu, który wzbudza nasze zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Monika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Myślę że takie rozwiązanie jest lepsze, bezpieczne i tańsze niż kuchenka gazowa.

~Damian
Dodano:
0
0

Dzięki płycie indukcyjnej w mieszkaniu nie korzysta się już z gazu - jest o wiele bezpieczniej. W domach jednorodzinnych warto zainstalować panele fotowoltaiczne, które zredukują koszty prądu generowane przez płytę indukcyjną.

Monika
Dodano:
0
0

Zakup płyty indukcyjnej był dobrym pomysłem. Płyta zajmuje mniej miejsca niż kuchenka. Po odłączeniu kuchenki zrobiło się miejsce na dodatkową szafkę na garnki, talerze.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej skorzystać ze...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Super pomysł na kawę, nawet nie wiedziałam, że jest takie...
Mam cukiernie i właśnie planowałam zakup takiej maszyny,...