Wujek Dobra Rada - najlepsze porady KulinariaGdzie można legalnie grillować? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Gdzie można legalnie grillować?

Gdzie można legalnie grillować?

Dni robią się coraz dłuższe, a pogoda coraz cieplejsza, co oznacza, że coraz bardziej chcemy spotykać się rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Idealną okazją do towarzyskich spotkań jest grillowanie - nie tylko mamy okazję swobodnie porozmawiać i cieszyć się promieniami słońca, ale również smacznym jedzeniem z grilla, które jest łatwe do przygotowania. Czy wiesz jednak w jakich miejscach możesz rozstawić grilla, aby było to zgodne z prawem? Gdzie za rozstawienie grilla możesz dostać mandat?


Grill w ogrodzie a grill na balkonie

Największą swobodę grillowania mają użytkownicy domów jednorodzinnych z ogródkiem, którzy mogą grillować na całym terenie swojej posesji. W prywatnym ogrodzie można robić, co tylko nam się podoba, dlatego grillowanie nie przyniesie nam żadnych konsekwencji prawnych. W przypadku grillowania we własnym ogrodzie należy pamiętać o niezakłócaniu porządku publicznego, jak również funkcjonowania pobliskich sąsiadów. A co jeżeli mieszkasz w bloku i nie masz ogrodu? W takim przypadku nasuwa się pomysł, aby rozpalić grilla na balkonie, jednakże nie jest to takie proste, chociaż ogólne przepisy nie zabraniają wykonywania takich czynności. Jednakże grillować na balkonie może określać regulamin spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej - jeżeli nie zgadzają się na grillowanie, możesz liczyć się z otrzymaniem mandatu.

Grillowanie w plenerze

Jeżeli nie na balkonie, to jakie wybrać idealnie miejsce na grilla? Coraz częściej wybieraną opcją jest przygotowywanie grilla w plenerze - dostępne są specjalnie wyznaczone miejsca, np. w parkach czy nad rzekami, a nawet na terenach ośrodków wypoczynkowych. Oczywiście wybierając się na grillowanie Rzeszów w plenerze, należy zobaczyć, czy na pewno na terenie, na którym się rozstawimy, nie widnieje zakaz wykonywania tego typu czynności. W większości miejsc przeznaczonych do grillowania przygotowane są drewniane stoły, ławeczki, a także kosze na śmieci. Warto pamiętać, aby podczas grillowania w plenerze nie spuszczać grilla z oka - trzeba liczyć się z tym, że jeżeli wywołamy pożar, to będziemy musieli ponieść ogromne konsekwencje.

Dodaj komentarz

kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Całe szczęście, że mam swój własny prywatny ogródek i mogę grillować kiedy i gdzie chce :D sezon grillowy już pomału się rozpoczyna


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
porada: Włoska kawa
Najlepsza kawa na świecie.
Super pomysł na kawę, nawet nie wiedziałam, że jest takie...
Maszyny na wyposażeniu cukierni, znacznie usprawniają cały...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...