Wujek Dobra Rada - najlepsze porady KulinariaJakie są rodzaje okapów kuchennych ? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jakie są rodzaje okapów kuchennych ?

Jakie są rodzaje okapów kuchennych ?

Okap kuchenny jest obecnie jednym z urządzeń, które na co dzień jest bardzo przydatne. Dzieje się tak dlatego, że jest on odpowiedzialny za odprowadzanie pary oraz zapachów z kuchni, co znacznie wpływa na komfort gotowania oraz świeże powietrze. Jakie są rodzaje okapów i który z nich wybrać do swojej kuchni? 


podszafkowy i kominowy

Na rynku znajduje się ich cztery podstawowe rodzaje: okapy podszafkowe, kominowe, teleskopowe i wyspowe. Podszafkowe to okapy montowane jak sama nazwa wskazuje pod szafką. W ten sposób nie ograniczamy swojej zabudowy kuchennej, ale po prostu ją wypełniamy. Taki okap można także przymocować bezpośrednio do ściany. Sprawdza się on szczególnie w kuchniach o małej powierzchni. Okap kominowy jest najczęściej wykonany i wykończony najbardziej efektownie i decydują się na niego osoby z dużą kuchnią oraz pragnące wyposażyć ją nowoczesnymi sprzętami. Okap kominowy posiada długi komin, który maskuje rurę wentylacyjną. Jest on dlatego umieszczany nad kuchenką, tuż przy ścianie.

teleskopowy i kominowy

Kolejny rodzaj okapów to okap teleskopowy. Jest on montowany również nad kuchenką, najczęściej w zabudowie. To dobry wybór dla osób, które chcą zamaskować cały okap. Ich charakterystycznym elementem jest wysuwana część zwiększająca powierzchnię wchłaniania i włączająca się automatycznie po wysunięciu. Schowanie szuflady z powrotem wyłącza urządzenia, jak i jego światło. Ostatni i najczęściej wybierany do dużych kuchni o nowoczesnym charakterze okap to urządzenie wyspowe. Okap wyspowy jest montowany do sufitu, więc może znajdować się w dowolnym miejscu w kuchni, oczywiście nad kuchenką. Posiada on zazwyczaj oryginalne wykonanie i stanowi swoistą ozdobę pomieszczenia. Kuchnia z okapem wyspowym powinna być przestrzenna, by nie zabrał on w niej za dużej ilości miejsca.

Dodaj komentarz

~Julek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Rozglądam się za odpowiednim okapem do mojej kuchni dlatego artykuł jest dla mnie pomocny.

Igor
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Uwielbiam kawę rozpuszczalną z dodatkiem cynamonu, Jest...
Grill elektryczny jest dobrą opcją dla ludzi mieszkających...
Uwielbiam kawę, w każdej postaci. Piję ją codziennie.
Przy wyborze cateringu należy kierować się opinią innych...