Wujek Dobra Rada - najlepsze porady KulinariaWspomóż branżę gastronomiczną i zamów catering na święta Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Wspomóż branżę gastronomiczną i zamów catering na święta

Wspomóż branżę gastronomiczną i zamów catering na święta

Lokale gastronomiczne są zamknięte do odwołania - wynika to z najnowszego rozporządzenia, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Dla osób pracujących w gastronomii może to być dość ciężki cios - jest to związane z możliwością utraty miejsca pracy, jak również całkowitym zamknięciem restauracji. Lokale z branży gastronomicznej mogą sprzedawać posiłki oraz produkty jedynie na wynos lub z dostawą do domu. Obostrzenia zaczęły obowiązywać od października, jednakże restauratorzy nie mogą spodziewać się ściągnięcia obostrzeń przynajmniej do 17 stycznia. Jak można wspomóc branżę gastronomiczną w tej ciężkiej sytuacji?


Catering na święta

Jednym z najprostszych rozwiązań, aby wspomóc branżę gastronomiczną, jest zamawianie dań na wynos z ulubionych knajp, restauracji oraz cukierni czy kawiarni. Większość restauracji w związku ze zbliżającymi się świętami oferuje catering na święta - nie będziesz musiał stać wiele godzin przy kuchence, przygotowując wigilijne potrawy, lecz jedynie zamówisz interesujące cię dania wraz z wyznaczoną wcześniej ilością porcji i skupisz się na świątecznym wypoczynku i spędzeniu czasu z bliskimi Ci osobami. Restauracje przygotują dania wigilijne specjalnie dla Ciebie - możesz zamówić tylko jedno danie, jak również zamówić wiele dań wigilijnych wraz z przepysznymi daniami w cukierni https://www.hotelcoloseum.pl/catering.html

Jak wspomóc branżę gastronomiczną?

Oprócz cateringu świątecznego warto co jakiś czas zamawiać obiady lub kolacje z lokalnych restauracji, które mogą być na skraju bankructwa, ponieważ tracą płynność finansową - spowodowane jest to małymi ilościami przyjmowanych zamówień, a koniecznością opłacenia lokalu, a także wypłacenia wynagrodzenia pracownikom. Oferty cateringowe większości restauracji pozwolą na zorganizowanie przepysznego jedzenia na imprezach firmowych, jak i uroczystościach rodzinnych. Jeżeli wiesz, że któraś restauracja potrzebuje pomocy, warto rozreklamować ją na portalach społecznościowych oraz zachęcić do kupna smacznych posiłków znajomych czy członków rodziny.

Dodaj komentarz

Ilona
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wspólnie z rodziną kupiliśmy catering dla kilkunastu osób w restauracji, chociaż w taki sposób mogliśmy wspomóc branżę gastronomiczną.

Mariola
Dodano:
0
0

Polecam to rozwiązanie, dzięki temu zaoszczędziłam dużo czasu w kuchni.

Danuta
Dodano:
0
0

Ciekawy pomysł.

Asia
Dodano:
0
0

Catering na święta to super opcja, dlatego zamówiłam dania z ulubionej restauracji.

Michalina
Dodano:
0
0

Wspierajmy branże gastronomiczną.

Olga
Dodano:
0
0

W tym roku skorzystałam z cateringu na święta, wszystko było pyszne, a ja zaoszczędziłam dużo czasu.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Ja ostatnio odkryłam świetną kawę smakową 100% Arabica....
W tym roku skorzystałam z cateringu na święta, wszystko...
Takie sałatki zawsze biorę do pracy na drugie śniadanie....