Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieButy przemysłowe - kiedy są nieodzowne? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Buty przemysłowe - kiedy są nieodzowne?

Buty przemysłowe - kiedy są nieodzowne?

Podejmując się pracy w danym rodzaju przedsiębiorstwa, gdzie ma się styczność ze specjalistycznymi preparatami oraz zaawansowanymi technicznie maszynami, warto w szczególności zwrócić uwagę na to czy nasz przyszły pracodawca zatroszczył się o to, abyśmy zostali wyposażeni w specyficzny rodzaj odzieży BHP, która przy pracy w szkodliwych warunkach jest jak najbardziej wymagana. W głównej mierze liczy się tu bowiem zwłaszcza wysoka jakość materiałów, z jakich tworzone są kombinezony, maseczki, czapeczki czy buty przemysłowe. Wszystkie te tworzywa zostały odpowiednio dobrane właśnie do konkretnych warunków panujących w danym miejscu pracy.


obowiązek pracodawcy

Wspomniane przykładowo buty przemysłowe są potrzebnymi akcesoriami wówczas, gdy nosimy się z zamiarem podjęcia pracy na placu budowy czy w fabrykach, gdzie nasze stopy są narażone na ryzyko poważnych kontuzji. Okazują się one bardzo przydatne także wtedy, kiedy robotnik ma do czynienia powiedzmy z ciężkim sprzętem i ochrona poszczególnych partii ciała, a stóp zwłaszcza jest w tym przypadku niezbędna. Akcesoria tego rodzaju powinny być dostarczone wyłącznie przez przedsiębiorcę, który decyduje się na zatrudnienie nowych pracowników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami koszty w tym przypadku ponosi wyłącznie osoba zatrudniająca a nie robotnicy podejmujący się określonych zadań.

niezbędna ochrona

W przypadku ewentualnych kontroli, niespełnianie narzuconych odgórnie zasad BHP wiąże się ze sporymi grzywnami. Ceny za buty przemysłowe czy kombinezony robocze są uzależnione przede wszystkim od renomy danego producenta, ale także duży wpływ na to ma przeznaczenie tego asortymentu oraz rodzaj materiału, z jakiego zostały one wykonane. Im bardziej specjalistyczne i większa szansa na ochronienie nimi poszczególnych partii ciała, tym automatycznie wzrastają ich koszty.

Dodaj komentarz

~Teodor
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Na każdym placu budowy konieczne są odpowiednie buty robocze. Jest to miejsce, w którym istnieje duże ryzyko, że coś może spaść na stopy, dlatego buty muszą być solidne i wytrzymałe.

Konrad
Dodano:
0
0

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odpowiednią odzież i obuwie BHP.

~Damian
Dodano:
0
0

Warto postawić na dobrej jakości buty przemysłowe, które będą chronić przed poważnymi urazami.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Interesujący artykuł dla osób które zaczynają...
Maxi-Cosi to bardzo dobry producent fotelików.
Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak Zarządzanie...
Taki system jest ważny, skraca i ułatwia pracę.