Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieCharakterystyka tuningu optycznego Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Charakterystyka tuningu optycznego

Charakterystyka tuningu optycznego

Tuning samochodowy ma wiele oblicz. Wyróżnia się kilka jego podstawowych odmian. Są to: tuning mechaniczny, elektroniczny, optyczny i akustyczny. Jednym z ciekawszych zdaje się być tuning optyczny. Polega na wzbogaceniu wyposażenia o części, które wpływają na wygląd samochodu - podkreślają charakter samochodu (lub właściciela) i znacząco polepszają sam komfort jazdy. Niektóre z części tuningu optycznego mogą poprawiać aerodynamikę samochodu. Inne wręcz odwrotnie - powodują zwiększenie oporu powietrza, w efekcie czego pogarsza się dynamika jazdy. 


Do najczęściej wybieranych części tuningu optycznego należą: splttery przednie i tylne, spoilery, dokładki progów czy zderzaki. Sklepy tuningowe oferują także bogaty wybór akcesoriów tuningowych, mających niemały wpływ na estetyczny odbiór pojazdu. Popularnymi akcesoriami są grille przednie, owiewki, brewki czy produkty imitujące otwory maski. Zdecydowana większość elementów tuningu optycznego to części łatwe w montażu. Przykładem mogą być niewielkie lotki przeznaczone na dachach, bagażnikach lub oryginalnych spoilerach. Tego typu dokładki bardzo często wyposażone są w taśmę dwustronną, zapewniającą precyzyjną instalację. 


Tuningu optycznego dokonuje się, aby podkreślić estetykę pojazdu. Wspomniane dokładki progów oraz splittery sprawiają, że wysokość nadwozia optycznie się obniża. W efekcie tego samochód nabiera zdecydowanie bardziej sportowego charakteru. Producenci oferują także tuning w różnych wariantach struktury powierzchni, dzięki czemu z łatwością dobrać można produkty o tej samej powierzchni. Elementem tuningu optycznego, który może wpływać na aerodynamikę, jest splitter przedni. To dokładka pod zderzak, dzięki której powietrze przepływające pod nadwoziem wywiera większy nacisk na przednią oś. W rezultacie tego można odczuć wyraźną poprawę w kwestii przyczepności i stabilności. Miłośników bardziej nowoczesnej motoryzacji z pewnością zainteresują splittery przednie w wersji hybrydowej lub racingowej. To niezwykle oryginalne elementy wyposażenia, które wyróżniają samochód i zapewniają znacznie większą przyjemność jego użytkowania.

 

Dodaj komentarz

Michał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Interesujący artykuł dla osób które zaczynają interesować się tuningiem swojego samochodu.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Zastosowałam drewniane pudełka na zabawki dla dziecka. Syn...
Dobrze zarządzana firma, sprawia że produkcja danego...
Warto postawić na dobrej jakości buty przemysłowe, które...
Dzięki za wytłumaczenie czym jest mieszarka spiralna.