Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieCo jest potrzebne do produkcji ciastek? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Co jest potrzebne do produkcji ciastek?

Co jest potrzebne do produkcji ciastek?

Inwestycja w rozwój biznesu w branży cukierniczej to dobra decyzja. Przemysł cukierniczo-piekarniczy jest stabilną gałęzią gospodarki i przy umiejętnym prowadzeniu działalności, można na tym naprawdę skorzystać. Każdy z nas praktycznie co dzień kupuje świeże pieczywo, drożdżówki oraz ciasteczka. Dzięki dużej dostępności tych produktów, a także dużej liczbie małych piekarni, pyszne wypieki możemy kupić niemal wszędzie, przez cały dzień. Decydując się na rozpoczęcie działalności w branży piekarniczej, należy przygotować dobry biznesplan.


Jak rozpocząć?

Na sukces cukierni musi złożyć się kilka czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście asortyment. Produkty dostosowane do potrzeb klientów, pory roku czy lokalizacji to klucz do osiągnięcia sukcesu. Jeśli jesteś dostawcą pieczywa do kiosku przy biurowcach lub uczelniach, warto rozszerzyć ofertę np. o słone przekąski. Jeśli z kolei obsługujesz sklepy spożywcze lub punkty w pobliżu kawiarni, warto spróbować włączyć do sprzedaży np. drożdżówki i niewielkie ciasteczka. W ten sposób zyskasz wielu nowych klientów oraz zwiększysz zyski ze sprzedaży.
Nad wyposażeniem nowoczesnej cukierni trzeba się nieco zastanowić. Najważniejszym kryterium wyboru tych urządzeń jest przede wszystkim wielkość przedsiębiorstwa oraz rodzaj produkowanych wypieków. Trzeba mieć na uwadze, że inne maszyny sprawdzą się w przypadku dużej i profesjonalnej hali produkcyjnej, a inne np. na zapleczu restauracji czy kuchni hotelowej. Jedno jest pewne - na urządzeniach piekarniczych nie warto oszczędzać. Te maszyny są inwestycją w biznes, która prędzej czy później zwróci się z nawiązką. Jednymi z najlepszych na rynku są innowacyjne urządzenia marki Hasborg https://www.hasborg.pl/oferta.html  Wśród nich wyróżnić można piece i maszyny do formowania oraz dekorowania. Każda z nich wykonana jest z wysokiej jakości materiału, a także jet wyposażona w podzespoły i komponenty najlepszych światowych producentów.

Jakie maszyny oferują producenci?

W wielkopowierzchniowym zakładzie z pewnością doskonale sprawdzi się Triomax Premium. To nowoczesna i wielozadaniowa maszyna, która może pracować zarówno samodzielnie, jak i jako element linii produkcyjnej. Jej głównym zadaniem jest dozowanie odpowiedniej ilości ciasta wprost na taśmę wypiekową pieca. W konstrukcji maszyny zastosowano aż 7 niezależnych servo silników. Dzięki użyciu dwóch systemów wałków, ciasto jest precyzyjnie dozowane, a cała praca nad wypiekami przebiega płynnie. Cechą charakterystyczną automatów marki Hasborg jest możliwość doposażenia ich w dodatkowe funkcje, odpowiadające potrzebom klientów.
Jeśli zależy Ci z kolei na wyposażeniu małej kuchni, w asortymencie marki Hasborg znajdziesz również maszynę i przyjemnej nazwie - Baby-Maxdrop. To maszyna należąca do linii MINI, mająca szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach sektora HoReCa. Urządzenie służy do produkcji ciasteczek różnego rodzaju, np. muffin, bezy czy kruchych w różnych wzorach. Największą zaletą Baby-Maxdrop jest jest niewielki rozmiar. Wymiary maszyny nie przekraczają jednego metra, co przy wydajności urządzenia i ilości wytwarzanych produktów jest naprawdę imponujące.
Aby utrzymać się na rynku cukierniczym, trzeba zainwestować. Do pracy w piekarni potrzeba także doskonale wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą czuwać nad prawidłową produkcją ciasteczek. Niezbędne jest także wyposażenie zakładu w wygodne miejsca pracy, powierzchnie magazynowe oraz mniejsze akcesoria w postaci form, blach czy mis.
Tworzenie wypieków to bardzo kreatywne zajęcie. Nic nie przyciąga łasuchów tak, jak estetyczne, a przy tym smaczne pierniczki, muffiny, kokosanki, bezy czy biszkopty. Biorąc pod uwagę to, jak w ostatnich latach rozrosła się branża piekarnicza, wybicie się na tle konkurencji nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też tworząc plan funkcjonowania nowoczesnej cukierni należy dokładnie przemyśleć kwestie związane z wielkością i rodzajem produkcji, lokalizacją czy ofertami sezonowymi. Ale najważniejszym jest właściwe wyposażenie. Tylko wysokiej klasy, niezawodne i wydajne urządzenia zapewnią ciągłą produkcję i pozwolą tworzyć różnorodną ofertę smakowitych wypieków.

Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Super to urządzenie, które ma bardzo przyjazną nazwę- Baby-Maxdrop. Potrafi bardzo wiele i zajmuje mało miejsca.Uważam,że to dobra inwestycja.

~Celina
Dodano:
0
0

Przed rozpoczęciem działalności trzeba solidnie zbadać otoczenie, w którym zamierzamy działać aby dobrać odpowiedni asortyment. Kluczowe są tutaj również dobrej jakości sprzęty.

Krystian
Dodano:
0
0

Dobry wybór odpowiedniego sprzętu który wykorzystuje najnowszą technologie jest ważny, aby nasza firma dobrze i szybko się rozwijała.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Jeśli się ma działalnośc gospodarczą to trzeba...
Polecam Maxton
To prawda, te wykonane z PVC nie należą do najtańszych,...
Ciekawy artykuł