Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieCo to jest Top Tether? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Co to jest Top Tether?

Co to jest Top Tether?

Top Tether nazywany również górnym pasem mocującym to dodatkowy element występujący z systemami Isofix, Latch i Luas. Dzięki niemu maluch ma szansę być bardziej bezpieczny podczas podróży samochodem. Wielu rodziców zastanawia się, czy montaż tego odcinka jest obowiązkowy, czy jedynie opcjonalny. Istotna jest również odpowiedź na pytanie, czy w każdym samochodzie można go zastosować.


Top Tether - kiedy się stosuje?

Isofix to bardzo popularny system montażowy, który pozwala na znacznie szybszą i bardziej sprawną instalację fotelika. Trudno również przy tej czynności popełnić błąd, co przekłada się na większe bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Niestety Isofix ma jedną wadę. Przy zderzeniu czołowym może "wbijać" fotelik w miękkie siedzisko pojazdu i spowodować jego obrót wokół osi. W takiej sytuacji fotelik przesuwa się do przodu, a dziecko narażone jest na większe przeciążenia i możliwość uderzenia głową o przedni fotel. Z tego względu zaleca się montaż dodatkowego zabezpieczenia, czyli pasa Top Tether, który ma zapobiec takim sytuacjom. Zakończony jest on karabińczykiem i przypina się go jedną stroną do fotelika, a drugą do odpowiedniego zaczepu (kotwicy).

Czy zawsze można zamontować Top Tether?

Niestety nie każdy pojazd posiada możliwość montażu Top Tether. Problemu nie powinno być w przypadku pojazdów produkowanych po 2013 roku i zgodnych z normą iSize. W pozostałych może nie zawsze znajdować się odpowiedni element montażowy w postaci kotwicy do pasa. Warto jednak dobrze go poszukać, ponieważ może być zlokalizowany w różnych miejscach. Najczęściej jest to podłoga, tył fotela, sufit lub tylna półka. Zaczep powinien być oznaczony symbolem kotwicy. Nie należy mylić go z uchwytami bagażowymi. Nie są one wystarczająco wytrzymałe, dlatego Top Tether nie może być do nich instalowany.

Dodaj komentarz

Aleksandra
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jestem w trakcie poszukiwania fotelika dla dziecka i bardzo cieszę się, że przeczytałam ten artykuł. Wcześniej nie wiedziałam, że istnieje dodatkowe zabezpieczenie jakim jest Top- Tether. A wiadomo przecież, że bezpieczeństwo naszego dziecka jest najważniejsze.

Weronika
Dodano:
0
0

Dodatkowa ochrona naszego dziecka jest ważna.

Hubert
Dodano:
0
0

Każde dodatkowe metoda, urządzanie chroniące naszego malucha, jest dobrym rozwiązaniem.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Faktycznie, nie ma nic bardziej irytującego niż odcisk...
Nie znam żadnego oprogramowania do administracji
Super,że korzyści są po obu stronach.Bardzo fajna...
Pracodawca nie powinien oszczędzać na odzieży roboczej dla...