Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieCzym są łącza radiowe i dlaczego warto? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Czym są łącza radiowe i dlaczego warto?

Czym są łącza radiowe i dlaczego warto?

Współcześnie trudno spotkać się z lokalem, który nie ma dostępu do globalnej sieci www. Internet stanowi podstawę działalności większości firm oraz codziennego funkcjonowania. Jako że można się spotkać z różnymi rodzajami połączeń internetowych, coraz częściej zadawane są pytania odnośnie najlepszej opcji. W rzeczywistości to zależy, ponieważ nie istnieje technologia idealna i każda ma swoje plusy oraz minusy. Światłowód jest obecnie uważany za najlepszą technologię, jednak nie wszędzie można się nim cieszyć i też nie jest pozbawiony wad. Świetną alternatywę dla Internetu światłowodowego stanowi Internet radiowy Rzeszów dostarczany przez firmę DATA-COM, która dba o to, by nie odbiegał on zbytnio stabilnością połączenia i prędkością od nowoczesnego światłowodu. Czym zatem jest Internet radiowy i dlaczego warto na niego się zdecydować?


Czym jest Internet radiowy?

Internet radiowy mimo że istnieje już od lat 90. XX wieku, to nie w identycznej formie. "Radiówka" to bowiem bezprzewodowe łącza internetowe, których działanie bazuje na wykorzystaniu fal radiowych. O ile początkowo Internet ten działał na częstotliwości 2,4 GHz, co przekładało się na jakość połączenia, to obecnie może działać na częstotliwości nawet dwa razy większej. Wraz z biegiem lat i postępem technologicznym poprawiła się więc jakość połączenia z globalną siecią www.

Mocne strony Internetu radiowego

Fakt, że Internet radiowy nie został całkowicie wyparty przez najnowsze technologie, potwierdza najlepiej jego zalety. Internet radiowy charakteryzuje się bowiem powszechną dostępnością, jaką nie cechuje się światłowód. Internet radiowy działa bowiem bezprzewodowo, a jego możliwość instalacji uzależniona jest jedynie od znajdowania się w obrębie zasięgu danej sieci radiowej. Osoby prywatne mieszkające w stolicy Podkarpacia i okolicach oraz firmy prowadzące swą działalność na tym samym terenie mogą cieszyć się stabilnym i szybkim Internetem radiowym Rzeszów od DATA-COM.

Drobne minusy Internetu radiowego

Niestety nie istnieje chyba technologia idealna, ponieważ każda ma swoje słabe strony. Podobnie jest z Internetem radiowym, który z pewnością jest wolniejszy od światłowodu. Połączenie jest również mniej stabilne, ponieważ może zostać zakłócone podczas zmiennej i niesprzyjającej pogody. Dlatego też Internet radiowy jest proponowany przede wszystkim wtedy, gdy nie ma możliwości ku temu, by w danym lokalu podłączyć światłowód. Jednak firma DATA-COM dokłada wszelkich starań, aby Internet radiowy Rzeszów stanowił wspaniałą alternatywę dla światłowodu, nie odbiegając od niego poziomem.

 

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł

~Ela
Dodano:
0
0

Przydatne informacje na temat internetu radiowego

~Adam
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł

~Rafał
Dodano:
0
0

Ja polecam internet światłowodowy niż radiowy


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Bardzo pomocny artykuł. Nigdy nie zastanawiałem się jak...
Moim zdaniem opakowania foliowe są bardzo dobre. Wystarczy,...
Już od dawna używam pudełek drewnianych do przechowywania...
Warto postawić wysokie ogrodzenie z dobrej jakości...