Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieJak postępować w trakcie trzęsienia ziemi? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak postępować w trakcie trzęsienia ziemi?

Jak postępować w trakcie trzęsienia ziemi?

Trzęsienie ziemi? Jest to naturalny fenomen co bardzo rzadko występuje w naszym kraju. Wiele ludzi nie ma pojęcia jak postępować gdyby coś takiego miało miejsce. Dlatego warto przeczytać artykuł ze wskazówkami. Najważniejsze w trakcie trzęsienia ziemi to uchronić siebie i swoją rodzinę. 


nie panikuj!

Żeby to zrobić najlepiej to w momencie gdy uświadomisz sobie że jest trzęsienie ziemi schowaj członków rodziny i Ty też się schowaj pod jakimś solidnym meblem, jak stół. W ten sposób wszyscy ochronicie się przed spadającymi przedmiotami w domu. Zastanów się czy wszystkie urządzenia gazowe i elektryczne są wyłączone. Gdy w momencie trzęsienia ziemi używałeś jakieś z nich i nie wyłączyłeś je od razu to wyłącz gdy tylko wstrząsy trochę się uspokoją. Zapobiegniesz wtedy pojawieniu się pożaru w domu lub mieszkaniu. Zawsze pamiętaj też aby nie wychodzić z domu w trakcie tego naturalnego fenomenu. Na zewnątrz jest większe niebezpieczeństwo jak ruch samochodowy i spadanie przedmiotów z różnych stron. Najważniejsze to zatrzymać zimną krew. Panika nikomu nie pomoże w takim przypadku.

Dodaj komentarz

Kamila
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W momencie wystąpienia trzęsienia najbezpieczniejszą opcją jest schowanie się pod jakimś solidnym meblem. Nie wolno wychodzić na ulicę bo istnieje dużo większe ryzyko, że zostaniemy przez coś przygnieceni.

Karolina
Dodano:
0
0

W naszym kraju raczej nie występują trzęsienia ziemi dlatego ludzie nie uczą się postępowania na wypadek trzęsienia ziemi. Ale taka wiedza może się przydać podczas pobytu za granicą.

~Maciej
Dodano:
0
0

Bardzo pomocny artykuł. Nigdy nie zastanawiałem się jak należy się zachować w przypadku trzęsienia ziemi.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Taki system jest ważny, skraca i ułatwia pracę.
Faktycznie, nie ma nic bardziej irytującego niż odcisk...
Przydatne urządzenie. Pomyślę o zakupie.
Świetne są te webinary dla lekarzy. POLECAM.