Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieJak postępować w trakcie trzęsienia ziemi? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak postępować w trakcie trzęsienia ziemi?

Jak postępować w trakcie trzęsienia ziemi?

Trzęsienie ziemi? Jest to naturalny fenomen co bardzo rzadko występuje w naszym kraju. Wiele ludzi nie ma pojęcia jak postępować gdyby coś takiego miało miejsce. Dlatego warto przeczytać artykuł ze wskazówkami. Najważniejsze w trakcie trzęsienia ziemi to uchronić siebie i swoją rodzinę. 


nie panikuj!

Żeby to zrobić najlepiej to w momencie gdy uświadomisz sobie że jest trzęsienie ziemi schowaj członków rodziny i Ty też się schowaj pod jakimś solidnym meblem, jak stół. W ten sposób wszyscy ochronicie się przed spadającymi przedmiotami w domu. Zastanów się czy wszystkie urządzenia gazowe i elektryczne są wyłączone. Gdy w momencie trzęsienia ziemi używałeś jakieś z nich i nie wyłączyłeś je od razu to wyłącz gdy tylko wstrząsy trochę się uspokoją. Zapobiegniesz wtedy pojawieniu się pożaru w domu lub mieszkaniu. Zawsze pamiętaj też aby nie wychodzić z domu w trakcie tego naturalnego fenomenu. Na zewnątrz jest większe niebezpieczeństwo jak ruch samochodowy i spadanie przedmiotów z różnych stron. Najważniejsze to zatrzymać zimną krew. Panika nikomu nie pomoże w takim przypadku.

Dodaj komentarz

Kamila
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W momencie wystąpienia trzęsienia najbezpieczniejszą opcją jest schowanie się pod jakimś solidnym meblem. Nie wolno wychodzić na ulicę bo istnieje dużo większe ryzyko, że zostaniemy przez coś przygnieceni.

Karolina
Dodano:
0
0

W naszym kraju raczej nie występują trzęsienia ziemi dlatego ludzie nie uczą się postępowania na wypadek trzęsienia ziemi. Ale taka wiedza może się przydać podczas pobytu za granicą.

~Maciej
Dodano:
0
0

Bardzo pomocny artykuł. Nigdy nie zastanawiałem się jak należy się zachować w przypadku trzęsienia ziemi.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Pracodawca nie powinien oszczędzać na odzieży roboczej dla...
Webinar jest idealnym sposobem na naukę.
Fotelik Maxi Cosi sprawdza się w moim samochodzie, jest...
Bardzo podobają mi się piece konwekcyjno - parowe. Mają tak...